SON DAKİKA

Sağlık Raporu İçin Heyet Yok İddiası!

Bu haber 12 Haziran 2019 - 9:19 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Devlet Hastanesinde her hafta perşembe günü sağlık raporu için görüşme yapan sağlık kurulu heyetinin doktor eksiği bahane edilerek toplanmadığı iddia edildi. Heyetin oturmamasından dolayı pek çok engelli bireyin sağlık raporu başvurularının sonuçlanmasının iki ayı bulduğu iddia edildi.

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından çağrıda bulunan Özel Gökkuşağı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi yetkilileri pek çok engelli bireyin Bingöl Devlet Hastanesi’ne sağlık raporu için başvurduğunu, fakat sağlık kurulu heyetinin toplanmadığını, bu durumunda engelli bireylerin iş ve işlemlerinin aksamasına sebep olduğuna vurgu yaptı.

Bir heyet raporunun Bingöl Devlet Hastanesinde 2 ayda çıktığını iddia eden yetkili, “O da eğer tanıdık varsa. Tanıdığı olmayan halkın çocuklarını siz düşünün. Devlet Hastanesi ile ilgili başka şikayetleri de siyasetçilerimize yüz yüze belgeli anlatacaz. Görelim bakalım onlar mi yoksa biz mi haklıyız” dedi.

Aynı yetkili şunları da söyledi: “Heyet raporu için müracaat eden kardeşlerim Perşembe günü heyet yok. Devlet Hastanesine zahmet edip gitmeyin.Hastane Allah’a emanet. Rabbim hastaların hakkını bunlardan alsın.İdarecilerimiz çok iyi çalışıyor. Gözünüz arkada kalmasın.

Biz İhale istemiyoruz ,Torpil istemiyoruz .Diyoruz ki ; Milletin hakkını ve hukukunu koruyun. Emaneti ehline verin.Civar illerde Hastane bu durumda olsa görürdüm ne oluyor.Sahipsiz memleketin sahipsiz vatandaşından haberdar olun.”

Rapor Oranları Oldukça Düşük Çıkıyor!

Bingöl Devlet Hastanesinde engelli bireylerin sağlık raporlarının oranlarının da olağanın dışında düşük çıktığını belirten aynı yetkili, vücudunda 18 platin bulunan bir engellinin aldığı rapor oranının sadece yüzde 18 olduğunu belirterek, “Engelliler haftasında Belediye başkanı sn Erdal Arıkan kurumumuzu ziyaret ettiği zaman, bu hasta ile bizzat görüşmüş olup, kendisi hastayı görmüştür. Fiziksel engeli olan bu hasta yolda yürüyemiyor” dedi.

Rapor Çıkmayınca Bakım Ücreti Kesiliyor

Süreli raporların yenilenme süreci uzadığı için evde bakım maaşı, engelli aylığı ve eğitim desteğinin de kesildiğini belirten yetkili, bu sorunun çözülmesi ve engelli bireylerin dezavantajlı konumunun avantaja dönüştürülmesinin sosyal devletin gereklerinden olduğunu belirterek yetkililerin sorunun çözümü konusunda gayret sarfetmesi çağrısında bulundu.

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat