SON DAKİKA

Vali Ekinci’den Kadir Gecesi Mesajı

Bu haber 31 Mayıs 2019 - 7:11 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Vali Kadir Ekinci, ‘Kadir Gecesi’ dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Ekinci; “Vahyin nüzulüne tanıklık ettiği için bu geceyi Kur’an-ı Kerim bin aydan daha hayırlı bir gece olarak tanıtır” dedi.

Bingöl Valisi Kadir Ekinci, Kadir Gecesi dolayısıyla yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi; “Dostluk, kardeşlik, yardımlaşma ve dayanışma duygularının daha da yoğunlaştığı mübarek Ramazan-ı Şerif’in son günlerine yaklaşırken, milletçe Kadir Gecesi’ni idrak etmenin coşku ve heyecanını, huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Kadir Gecesi, yüce rabbimizin insanlığı vahiy nimeti ile rızıklandırdığı; rahmet, bereket ve muttakiler için hidayet kaynağı olan Kur’an-ı Kerim’in yeryüzüne indirildiği gece olması bakımından kutsal bir öneme sahiptir. Vahyin nüzulüne tanıklık ettiği için bu geceyi Kur’an-ı Kerim bin aydan daha hayırlı bir gece olarak tanıtır.

Bu mübarek gece, kalplerimizin kötülüklerden arınması, gönül dünyalarımızın ve vicdanlarımızın aydınlanması, manevi huzurumuzun artması için eşsiz bir imkan ve fırsat sunmaktadır. Vatandaşlarımızın, bu eşsiz fırsatın şuurunda olarak, bu gecenin feyiz ve bereketinden en iyi biçimde yararlanacağına inanıyorum.

Bu eşsiz gecede yaşayacağımız manevi atmosfer yarınlarda da devam etmeli, geçmişte yaptığımız hata ve kusurlarımızın bir daha tekrarlanmamasına gayret göstermeli, dargınlık, kırgınlık, kin ve nefretin yerine sevginin, saygının, hoşgörünün, iyiliğin hâkim kılınmasını sağlayarak, yetimlere, kimsesizlere, mağdurlara, mazlumlara, fakir ve düşkünlere yardımda bulunmalı, elimizi ve yüreğimizi uzanabildiğimiz herkese açmalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle; tüm Bingöllü hemşehrilerimin Kadir Gecesi’ni tebrik ediyor; bu mübarek gecenin getirdiği esenlik ve selametin, ilimizi, ülkemizi ve bütün insanlığı kuşatarak hayırlara vesile olmasını diliyorum.”

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat