SON DAKİKA

Bingöl’de Anadolu Semenderi Görüldü

Bu haber 27 Mayıs 2019 - 10:18 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl’de nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya bulunan endemik bir tür olan benekli Anadolu semenderleri görüntülendi.

BHA’da yer alan habere göre, Bingöl Merkez Yenibaşlar Köyünde endemik tür olan ve nesli tükenme tehlikesi ile karşı karşıya bulunan ‘Benekli Anadolu semenderi’ görüntülendi. Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde birkaç ilde varlıkları tespit edilen ‘Benekli Anadolu Semenderi’ Bingöl Merkez Yenibaşlar Köyünde görüntülendi. Benekli Anadolu semenderi ile karşılaşan bir vatandaş, 2 tane olduklarını belirtirken fotoğraf çektikten sonra ise semenderlerin ortadan kaybolduklarını söyledi.

Anadolu Semenderi Hakkında

Vücut boyu 14-19 cm kadar olabilen Benekli semenderde, kuyruk bilhassa son kısımlarda yanlardan basık ve yüzmeye elverişlidir. Vücudun dorsali koyu kahverengiden siyaha doğru değişir, üzerinde sarı, bazen de portakal kırmızı benekler bulunur. Karın taraf siyahımsı gri olup, orta kısımda kuyruk altına kadar uzanan portakal kırmızısı boyuna şerit bulunur. Malatya ve civarında halk arasında “Yağmur Gelini”, “Yağmur Gelinciği” olarak bilinir.

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat