SON DAKİKA

Yabancılara Türkçe Öğretimi Sertifikaları Dağıtıldı

Bu haber 24 Mayıs 2019 - 8:44 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Üniversitesi Dil Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER) tarafından verilen Yabancılara Türkçe Öğretimi Kursu’nu başarı ile tamamlayan lisans öğrencilerine sertifikaları verildi.

TÖMER’de Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ramazan Solmaz’ın katılımı ile törende yabancı uyruklu öğrencilere ve “Yabancılara Türkçe Öğretimi Sertifika Kursu”nu başarı ile tamamlayan lisans öğrencilerine sertifikaları verildi. 

Merkez Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Yılmaz Irmak, 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılında 10 Iraklı öğrencinin toplamda 600 saat Türkçe dersi alarak ve kur sınavlarını başarıyla geçerek Türkçe yeterlik sertifikasını almaya hak kazandığını ifade etti.

“Yabancılara Türkçe Öğretimi Sertifika Programı” çerçevesinde ise 44 öğrencinin 60 saat teorik, 20 saat staj/uygulama derslerinde başarılı olduğunu belirten Dr. Öğr. Üyesi Irmak, son yıllarda ülkemize yoğun olarak göç eden başta Suriyeli mülteciler olmak üzere yabancı uyruklu vatandaşların topluma kazandırılması noktasında Türkçe öğretiminin öneminin daha da arttığını ifade etti.  Dünyanın farklı ülkelerinden birçok yabancı uyruklu öğrencinin okumak için Türkiye’deki üniversiteleri tercih ettiğinin altını çizen Irmak, daha fazla çalışarak Bingöl Üniversitesi’ni daha çok tercih edilen uluslararası üniversite yapmak için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini söyledi.

Gelecek yıl hedeflerinin 50 yabancı uyruklu öğrenci olduğunu belirten Dr. Öğr. Üyesi Irmak,  uzman öğretim elemanı yetiştirmek için “Yabancılara Türkçe Öğretimi Sertifika Programı” açmaya devam edeceklerini belirtti.

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat