SON DAKİKA

Doktorlara Kene Eğitimi Verildi

Bu haber 24 Mayıs 2019 - 8:40 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl İl Sağlık Müdürlüğü ile Tarım ve Orman Müdürlüğü arasında imzalanan ‘Zoonoz Hayvan Hastalıkları Eğitimi’ protokolü kapsamında doktor ile veteriner hekimlere ‘Kene’ eğitimi verildi.

Bingöl İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Bingöl İl Sağlık Müdürlüğü arasında “Zoonoz Hayvan Hastalıkları Eğitimi” protokol kapsamında eğitim programları düzenleniyor.

Bingöl İl Sağlık Müdürlüğü toplantı salonunda doktor ile veteriner hekimlere yönelik Kırım Kongo Kanamalı Ateşi hastalığı, hastalığın bulaşması ve yayılmasında kenelerin rolü konularında eğitim düzenlendi. 

İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde görev yapan doktorlar ve İl Tarım ve Orman Müdürlüğü bünyesinde görev yapan veteriner hekimlerin katıldığı eğitimde, konu uzmanları tarafından Kırım Kongo Kanamalı Ateşi hastalığının insanlarda meydana getirdiği belirtiler, hastalığın teşhisi ve tedavisi, hastalıkla mücadele konuları, hastalığın yayılmasında en büyük etken olan kenelerin özellikleri, yaşam döngüsü, hastalığın bulaşması ve yayılmasındaki rolü, kenelerle mücadele yöntemleri, hastalığın hayvanlarda meydana getirdiği belirtiler hakkında bilgiler verildi.

Hava sıcaklığının artmasıyla kenelerin aktif hale geçtiğini belirten uzmanlar, Kırım Kongo Kanamalı Ateşi hastalığı konusunda dikkatli olunması gerektiği kaydedildi. Eğitimde ayrıca hayvanlardan insanlara geçen hastalıklarla (zoonoz) etkin bir mücadele için gerekli olan ve insan sağlığı, hayvan sağlığı ve çevre sağlığı konularının birlikte ele alındığı “Tek Sağlık” yaklaşımının önemi anlatıldı, sağlıklı bir toplum için beşeri hekimlik ve veteriner hekimlik arasındaki işbirliğinin önemine vurgu yapıldı.

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat