SON DAKİKA

Karlıova’ya Sağlık Merkezleri ve Lojmanlar Yapılacak

Bu haber 22 Mayıs 2019 - 15:33 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl’ün Karlıova ilçesi merkezinde Aile Sağlığı Merkezi, Toplum Sağlığı Merkezi, 112 Acil Sağlık Hizmetleri istasyonu ve Devlet hastanesi Lojmanlarının yapılacağı toplam 4007 m2 alanın diğer kısmında da Karlıova ASM+TSM+112 binası yapılacak.

Bingöl’ün Karlıova ilçesi merkezinde eski Devlet Hastanesi binası arsası üzerinde 5-6 Hekimlik Aile Sağlığı Merkezi + Toplum Sağlığı Merkezi + 112 Acil Sağlık Hizmetleri istasyonu ve Devlet hastanesi Lojmanlarının yapılacağı toplam 4007 m2 alanın diğer kısmında da Karlıova ASM+TSM+112 binası yapılacak.

Bingöl il sağlık müdürlüğünden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Karlıova ASM+TSM+112 hizmet binası zemin + 1. kat olmak üzere toplam iki kat olarak inşa edilecektir. Zemin kat 707,16 m2, 1. kat 498,42 m2 olup hizmet binamız toplam 1205,58 m2 alanda vatandaşlarımıza hizmet verecektir. 6 Aile Hekimliği Birimi, Toplum Sağlığı Merkezi, 2 Ambulanslık 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonunun yanı sıra acil müdahale odası, laboratuvar odası gibi bölümlerin olacağı hizmet binası engelli vatandaşlarımızın kolayca gidip gelmesini sağlayacak şekilde yapılacak. Yapım ihalesinin yapılması için Müdürlüğümüzce İl Özel İdaresine yazı yazılmıştır. Karlıova ilçemiz için büyük ihtiyaç olan ve İl Sağlık Müdürlüğümüzün yoğun çabaları sonucu yapımına başlanacak olan Karlıova Merkez ASM+TSM+112 ASHİ hizmet binasının yapımında başta Sağlık Bakanlığımız olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ederiz.”

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat