SON DAKİKA

Vali Ekinci Sevgi Evlerindeki Çocuklarla Buluştu

Bu haber 21 Mayıs 2019 - 19:03 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Vali Kadir Ekinci Sevgi Evlerinde kalan çocuklarla iftar’da bir araya geldi.

Vali Kadir Ekinci ve eşi Tuba Ekinci, Sevgi Evlerinde kalan çocuklarla iftar programında bir araya geldiler.

Hürriyet Kolejinde düzenlenen iftar programına Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi’ne bağlı Çocuk Evlerinde kalan çocuklar ile Bingöl Çocuk Evleri Sitesi ve İller Bankası Çocuk Evleri Sitesinde kalan bakım ve koruma kararlı çocuklar katıldı.

İftar programı öncesinde Vali Ekinci ve Tuba Ekinci çocukların masalarını tek tek dolaşıp çocuklarla Ramazan ayı ve eğitim hayatları üzerine sohbet ettiler, sorunlarını ve taleplerini dinlediler.

İftar programı Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Daha sonra çocuklarımıza hitaben yaptığı konuşmada Vali Ekinci şunları söyledi:

‘Sevgili çocuklar.

Sizler devletimizin ve milletimizin emanetlerisiniz. Tüm imkânlarımızla sizlere daha rahat ve huzurlu bir gelecek yaratmanın ve sizleri topluma faydalı fertler kılmanın gayreti içindeyiz.

Bizim de sizlerden isteğimiz öncelikle kurumda birlikte olduğunuz idareci, öğretmen ve arkadaşlarınızla bir aile olmanız ve kardeşlik hukuku geliştirmenizdir.

Bunun yanında, geleceğinizi belirleme konusunda bir hedefinizin olması ve bu hedefe ulaşmak için eğitiminize önem vermenizi istiyoruz.

Farklı okumalar yaparak ve farklı konularda eğitimler alarak bilgi ve görgünüzü arttırmanızı, yeteneklerinizi geliştirmenizi bekliyoruz.

Çünkü yarının Türkiye’si siz sevgili çocuklarımızla kurulacaktır. Ne kadar birikimli, donanımlı, kültürlü ve yetenekli gencimiz olursa geleceğimiz de o kadar aydınlık ve berrak olacaktır.

Sizlerin en iyi şekilde, topluma faydalı insanlar olarak yetiştirilmeniz ve eğitimlerinizi tamamlayarak kurumlarımızdan ayrılmanız en büyük dileğimizdir.

İnşallah sizler de gayret göstererek, milletimizin ve devletimizin size sağladığı bu güzel imkânları en iyi şekilde değerlendirerek hayata atılacaksınız, memleketimize, milletimize, ailelerinize hayırlı insanlar olacaksınız. Gayemiz budur.

Sizlere çok değer veriyoruz. Sizler de bu değerin karşılığını milleti ve maneviyatı ile barışık iyi birer insan, iyi meslekler edinmiş nitelikli kişiler olarak verirseniz bundan memnuniyet duyacağız.

Bizler sizlerle birlikte büyük bir aileyiz. Ve unutmayın ki daima arkanızda sizleri koruyup kollayan güçlü bir devletiniz var. İnşallah her zaman ve her fırsatta, her türlü ihtiyacınızda sizlerle olacağız.

Çünkü Sizin yüzünüzdeki tebessüm ve mutluluk, sizin gözlerinizdeki umut parıltısı bizler için en büyük mükâfattır, en büyük sevinç kaynağıdır.

Bugün sofralarımız sizlerle şenlendi. Yaşadığımız bu güzel kareler tüm Bingöl’e ve ülkemize yayılsın inşallah. Bizleri aynı sofrada buluşturan kardeşlik duygularımız daim olsun inşallah.

Sizlerle birlikte olmaktan aldığım manevi hazzı, huzur ve mutluluğu bir defa daha ifade etmek istiyorum.

Hepinize yaşamınızda sağlık ve mutluluk, eğitim hayatınızda başarılar diliyor, gözlerinizden öpüyorum. Allah’a emanet olun’ dedi.

Program yapılan duaların ardından kurum bahçesinde çocuklar için düzenlenen farklı eğlence etkinlikleri ile sona erdi.

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat