SON DAKİKA

Faturalardaki Artış Fazla Tüketimden Kaynaklanıyormuş!

Bu haber 14 Mayıs 2019 - 20:03 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir, geçtiğimiz günlerde Bingöl’deki elektrik faturalarındaki artışla ilgili TBMM’ye yanıtlanmak üzere soru önergesi sunmuştu. Aydemir, elektrik artışlarına ilişkin verdiği önergenin yanıtlandığını bildirdi.

Verdiği soru önergesine cevap verildiğini bildiren HDP Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir, verilen cevapta halkın taleplerinin hiçe sayıldığını iddia etti.

Aydemir; “Elektrik faturalarındaki artışlarla ilgili verdiğimiz önergeye gelen cevap halkın taleplerinin hiçe sayıldığını göstermektedir.  Tüm kesimlerce şikâyet konusu olan faturalardaki artışın tek sebebi halkın enerjiyi daha fazla tüketilmesine bağlanmış ve tabiri caizse halk suçlanmıştır. Oysaki Faturalardaki enerji tüketim miktarları ve faturalardaki artışa bakıldığında halkın tüketiminde herhangi ciddi bir değişikliğin olmadığı açıktır. Elektrik tarifelerinin ve alakasız giderlerin, kesintilerin faturalara yansıtılmasıyla fatura bedellerinin 2 – 3 kata kadar artması halka mal edilmemelidir. Halkımızın mağduriyetleri giderilmeli ve halk suçlanmamalıdır. Genel anlamda yürüttüğümüz çalışmalara bakıldığında sadece gündem oluşturmak gibi bir niyetimiz yoktur.  Halkımızın sorunlarını ve ilimizin sıkıntılarını araştırmak, dile getirmek, çözüm aramak, en öncelikli görevimizdir” şeklinde konuştu.

Aydemir’in verdiği soru önergesine gelen cevap şu şekilde:

“Elektrik tarifesi aktif enerji maliyeti, elektriğin üretim tesisinden son kullanıcıya kadar oluşan iletim ve dağıtım maliyetleri ile perakende satış faaliyetinin yürütülmesi kapsamındaki maliyetlerden müteşekkil olup, bu bedeller ulusal tarife kapsamında ülke genelinde aynı değerde uygulanmaktadır.

Mesken abone grubu ve diğer abone gruplarına uygulanan elektrik tarifesi üçer aylık dönemler halinde değerlendirilmekte ve gerekliğinde ayarlama yapılmaktadır. Bu kapsamda, önergede konu edilen fatura tutarı artışları ulusal elektrik tarifesi kaynaklı olmayıp, kullanıcıların elektrik tüketimindeki artıştan kaynaklandığı değerlendirilmektedir.”

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    sperrmuellberlin.org

    abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

    Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat