SON DAKİKA

Ekinci: “Allah Sizlerden Razı Olsun”

Bu haber 14 Mayıs 2019 - 10:36 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Vali Kadir Ekinci, Şehit yakınları ve Gaziler adına düzenlenen iftar programında konuştu. Ekinci; “Tarih sizleri ‘şehit babası’, ‘şehit annesi’, ‘şehit ailesi’ diyerek hep hayırla yad edecektir. Allah sizlerden razı olsun. Varlığınız bizim için bir şereftir.” dedi.

Vali Kadir Ekinci ve eşi Tuba Ekinci, Şehit yakınları ve Gaziler adına düzenlenen iftar programında şehit ve gazi aileleri ile bir araya geldi. Özel bir işletmede gerçekleşen iftar programına Vali Kadir Ekinci ve eşi Tuba Ekinci’nin yanı sıra Belediye Başkanı Erdal Arıkan ve eşi Nurten Arıkan, 49. Komando Tugay Komutan V. T. Albay Ali Olcay Küçüktepe, Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, Vali Yardımcıları Yusuf Gemici ve Ali İhsan Başak, kurum müdürleri ve eşleri, şehit aileleri, gaziler ve gazi aileleri katıldı.

Programın açılış ve selamlama konuşmasını Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü M. Emin Çakan yaptı. Daha sonra şehit aileleri, gazi ve gazi ailelerine hitaben yaptığı konuşmada Vali Ekinci şunları söyledi: ‘Aziz şehitlerimizin kıymetli yakınları. Öncelikle hepinizi en içten saygı ve sevgilerimle selamlıyorum. Hoş geldiniz. Sefalar getirdiniz. Rabb-ul Alemin bu güzel Ramazan Ayında tutmuş olduğunuz oruçlarınızı ve yapmış olduğunuz ibadetlerinizi kabul eylesin. Öncelikle son üç gün içerisinde vermiş olduğunuz iki şehidimize Rabb-ul Aleminden rahmet diliyorum. Rabbim cennetiyle, cemaliyle muamele eylesin inşallah. Ayrıca yine bu üç günde Tunceli’de yapmış olduğumuz operasyonda iki kardeşimiz de gazi oldular. Onlara da Rabb-ul Aleminden acil şifalar diliyorum. Değerli arkadaşlar Ramazan-ı Şerif’in Bingöl’ümüze tüm İslam alemine hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum. Bizler malumunuz olduğu üzere zor bir coğrafyada yaşıyoruz. Bu ülke yüzyıllarıdır şehit vere vere bu günlere gelmiş bir ülkedir. Çünkü bu coğrafyada yaşamanın bedeli budur. Malazgirt’ten Çanakkale’ye, Kut’ül Amere’ye tüm tarihsel süreç içerisinde ne yazık ki bizim şehitlerimiz, gazilerimiz eksik olmamıştır. Bu süreç içerisinde bu milletin istikbaline göz dikenler, bu milletin huzur içerisinde güven içerisinde yaşamasına müsaade etmek istemeyenler bizleri son dönemde de terör belasıyla ve onların kötü niyetleri ile baş başa bıraktılar. Sizlerden aldığımız destekle terör ile mücadeleyi hiç bir zaman ihmal etmedik, etmeyeceğiz inşallah. Terörle olan kararlı mücadelemiz dün olduğu gibi bugün de devam edecektir. Rabb-ul Alemin sizlerden razı olsun. Sizler bu memleket ve bu millet için çocuklarını feda ederek tarihe geçen değerli kardeşlerimizsiniz. Tarih sizleri ‘şehit babası’, ‘şehit annesi’, ‘şehit ailesi’ diyerek hep hayırla yad edecektir. Allah sizlerden razı olsun. Varlığınız bizim için bir şereftir.

Şunu bilmenizi isterim ki, evimde annem ve babam benim için neyse buradaki annelerimiz, babalarımızda öyledir. Bizim ailemiz sizlersiniz. Sizler bizim en değerli emanetimizsiniz. Dolayısıyla sizlerin müşkülünü çözmek her daim boynumuzun borcudur. Davetimize icabet ettiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Sizlerle birlikte iftar açmayı nasip eden rabbimize şükürler olsun. Allah’a emanet olun. Selamlar, saygılar.’ dedi. Programın sonunda Vali Kadir Ekinci ve eşi Tuba Ekinci, şehit aileleri, gazi ve gazi ailelerini masalarında ziyaret etti. Aileler ile bir süre sohbet eden Vali Ekinci ve Tuba Ekinci ailelerin sorunlarını ve taleplerini dinledi.

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat