SON DAKİKA

Vali Ekinci’den Anneler Günü Mesajı

Bu haber 10 Mayıs 2019 - 18:46 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Valisi Kadir Ekinci, Anneler Günü nedeniyle yazılı bir mesaj yayımladı. Vali Ekinci; “Yüce Rabbimizin ‘öff’ bile demeyin uyarısını unutmadan annelerimizi baş tacı yapmalı, gönüllerini hoş tutmalı, kendilerine hizmette bulunmaktan onur ve gurur duymalıyız” dedi.

Her yıl Mayıs ayının ikinci haftasında kutlanan Anneler Günü 12 Mayıs 2019 Pazar günü kutlanacak. Bingöl Valisi Kadir Ekinci, Anneler Günü nedeniyle yazılı mesaj yayımladı.

Ekinci; “Şefkat, merhamet, sabır ve fedakarlık abidesi annelerimiz, bizlere sevgiyle bakan gözleri ve güven veren dokunuşları ile bireysel ve toplumsal hayatımızın en önemli mimarlarıdırlar. Bizler anneliği sadece çocuk doğurmakla tanımlamıyoruz. Annelerimiz ruhumuzu, aklımızı, ahlakımızı ve ufkumuzu inşa eden ilk öğretmenimiz; hayata hazırlayan rehberlerimiz, duygularımızı ve düşüncelerimizi yoğuran modellerimizdirler. Aile ve annelik kurumunun sağlam olduğu toplumlarda güçlü ve faydalı bireyler yetişir, sevgi ve saygı gibi değerler karşılık bulur, hak ve adalet gibi kavramlar el üstünde tutulur, insanlar arasında yardımlaşma ve dayanışma gibi sağlıklı ilişkiler gelişir. Anne karşılık beklemeden veren eşsiz bir hazinedir. Evladının mutlu ve huzurlu yarınları için çırpınır, koşturur, yorulur ve asla kendini ön plana çıkarmaz. Daima ve sadece ‘çocuğum’ der; yemez yedirir, giymez giydirir. Hayatın merkezine çocuğunu koyan ve bizlere yürekten sevmeyi öğreten annelerimiz bu yönleriyle sabrın ve fedakarlığın gerçek temsilcileridirler. Onun için yılda bir gün değil her gün aynı coşku ve heyecan ile annelerimize yakın durmalı, hayır dualarını almalıyız. Yüce Rabbimizin ‘öff’ bile demeyin uyarısını unutmadan annelerimizi baş tacı yapmalı, gönüllerini hoş tutmalı, kendilerine hizmette bulunmaktan onur ve gurur duymalıyız. ‘Cennetin ayakları altına serildiği’ annelerimizi sevindirmenin en güzel yolu ‘hayırlı evlat’ olmaktır. Yüreklerinde taşıdıkları sınırsız sevgi ve sabırla, her daim hürmetlerin en büyüğüne layık olan tüm annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyor, tüm annelerimize sağlık, huzur ve mutluluklar diliyorum” dedi.

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat