SON DAKİKA

“Her İnsan Bir Engelli Adayıdır”

Bu haber 09 Mayıs 2019 - 15:13 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Valisi Kadir Ekinci; “Unutmamak gerekir ki ‘her insan bir engelli adayıdır.’ Dolayısıyla vatandaşlarımızın bunun bilincinde olması ve engelli kardeşlerimizin sorunlarına bu bilinç ve hassasiyetle yaklaşmaları gerekmektedir.” dedi.

Bingöl valisi Kadir Ekinci, 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan ‘Engelliler Haftası’ nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı.

Vali Ekinci açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Toplumumuzun azımsanmayacak bir parçasını oluşturan engellilerin sorunlarının gündeme getirilmesi ve hayata onların penceresinden bakılarak farkındalık yaratılması amacıyla ülkemizde her yıl 10-16 Mayıs tarihleri ‘Engelliler Haftası’ olarak kutlanmaktadır. Bu hafta içinde gerçekleştirilecek farklı etkinlikler ile engellilik ve engellilerimiz konusunda toplumun geniş kesimlerinde var olan duyarlılığın arttırılması hedeflenmektedir. Gerek doğuştan ve gerekse daha sonradan gerçekleşen engelli olma hali, sadece engelli kişilere özgü bir durum değil, tüm insanların hayatındaki ortak potansiyeldir.

Unutmamak gerekir ki ‘her insan bir engelli adayıdır.’ Dolayısıyla vatandaşlarımızın bunun bilincinde olması ve engelli kardeşlerimizin sorunlarına bu bilinç ve hassasiyetle yaklaşmaları gerekmektedir. Hamdolsun devletimiz ve hükümetimiz, sosyal devlet anlayışının bir yansıması olan düzenlemelerle engelli kardeşlerimizin yaşam kalitesini yükseltmek ve hayatlarını başkalarına muhtaç olmadan sürdürebilmelerini sağlamak amacıyla çeşitli tedbirler almaktadır. Aynı şekilde eğitim imkânları ve istihdam olanakları sağlayarak, engellilerimizin kendilerini toplumun bir parçası olarak benimsemelerine yardımcı olmaktadır. Bu çalışmalar sonucunda, engelli vatandaşlarımızın kültürden spora, eğitimden sanata hayatın pek çok alanında önemli başarılara imza attıklarını izlemekteyiz.

Engelli kardeşlerimizi benimsemek, oldukları gibi kabul etmek, sorunlarının çözümüne katkıda bulunmak ve yaşamlarını kolaylaştırıcı önlemler almak hepimizin insani ve ahlaki sorumluluğudur. Engelli vatandaşlarımızın farklı görev ve rollerle toplumsal hayatta varlık göstermelerini sağlamak insanlarımızı daha bir yakınlaştıracak, toplumumuzu daha da güçlendirecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle; engelli kardeşlerimizin karşılaştıkları sorunların çözümünde katkısı olan tüm kuruluşlarımıza, sivil toplum mensuplarına ve duyarlı tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyor; engellilerimize aileleriyle birlikte mutlu ve huzurlu bir hayat diliyorum.”

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat