SON DAKİKA

Arıkan; “Kaldırımları İşgal Etmeyin”

Bu haber 04 Mayıs 2019 - 8:38 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Kahvehane esnafıyla bir araya gelen Başkan Arıkan; “Halkımızın yüzde 90’ının talepleri arasında yer alan kaldırım işgali sorununa köklü çözüm getirmek için kararlıyız. Önceliğimiz istişare ve diyalog olacak ancak uyarıları göz ardı edenlere ciddi yaptırımlar uygulanacak. Ramazan ayından sonra denetimler daha da sıkılaştıracak” dedi.

Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan, beraberinde Başkan Yardımcıları Yaşar Demir, Ahmet Altunhan, Başkanvekili Sait Kolak ile birlikte kahvehane esnafıyla bir araya geldi.

Arıkan, burada yaptığı konuşmada, özellikle çarşı merkezindeki kaldırım işgallerine yönelik ciddi bir çalışma yürütüleceğini söyledi.

Yönetişim anlayışıyla hareket ettiklerini vurgulayan Başkan Arıkan, “İlimizin en büyük sorunları arasında yer alan kaldırım işgali sorununu istişare ve diyalogla çözmek istiyoruz. Seçim döneminde aylarca vatandaşımızı dinledik, sorun ve beklentileri not ettik. Halkımızın yüzde 90’ı kaldırım işgallerinden şikâyetçi ve bu sorunun ivedi bir şekilde çözülmesini istiyor. Sadece sizlerle değil, ilgili tüm kesimlerle toplantılar düzenleyerek, bu sorunu aşmak istiyoruz” diye konuştu.

“Amacımız bağcıyı dövmek değil, üzüm yemektir”

Çarşı merkezindeki düzensizliğe son vermek istediklerini vurgulayan Başkan Arıkan, şunları söyledi: “İşgal ve kaçak yapılaşmalara ilişkin çok yoğun şikâyetler alıyoruz. Kaldırımlardaki işgaller kadın ve engelli kardeşlerimizi çok zor durumda bırakıyor. Halis bir niyetle kimseye haksızlık etmeden, ayrıcalık tanımadan sizlerin de desteğiyle bu sorunu çözmek istiyoruz. Bu memleket hepimizin, toplumun ortak kullanım alanı olan alanları kısıtlayamayız. Biz bu şehirde bir düzen oluşturmak istiyoruz. Ramazan ayında esnek davranacağız fakat fazla rehavete kapılarak, kaldırımları tamamen kapatmayın, özellikle yollara masa ve sandalye atmayın buna kesinlikle müsaade etmeyeceğiz. Ramazan ayının bitmesiyle sıkı bir denetime başlayacağız. Kaldırım işgallerinden ruhsatsız işletmelere kadar sıkı bir denetim yapacağız. Ruhsatı olmayan esnafa işlemleri yapması için mühlet vereceğiz ve işin takipçisi olacağız. Ruhsatsız işletmeler ve kaldırım işgalinde bulunan işletmelere ciddi yaptırımlar uygulayacağız. Bizim amacımız bağcıyı dövmek değil, üzüm yemektir. Sizlere haksızlık ve zulüm etmeden kentimizin ortak sorunu olan kaldırım işgali sorununu çözmek istiyoruz. Biz bu millete hizmet için yola çıktık ve söz verdik. Halkımızın hizmetkarı olarak tüm sorunları çözmek için yoğun bir gayret içerisinde olacağız.”

“Kaçak yapılarla kararlıkla mücadele edilecek”

Kaçak yapılaşma ve kentteki düzensizliğe karşı Valilik ve Emniyet Müdürlüğüyle ortak çalışma yürütüldüğünü vurgulayan Başkan Arıkan, “Özellikle seçim döneminde belirli bölgeleri işgal edenler teker teker tespit ediliyor. Bunlara ilişkin yıkımlar gerçekleştiriliyor. Kaldırım işgali ve kaçak yapılaşma önceliğimiz olacak. Objektif bir şekilde bu soruna çözüm getireceğiz ve sorunu çözerken herkese karşı adil, şeffaf olacağız. Hiç kimseye ayrıcalık tanımayacağız. Kentimizin ortak sorunu olan kaldırım işgaline son verilmesi noktasında sizlerden destek bekliyoruz. Hep birlikte ilimize bir düzen getirelim ve bu düzene uyalım” diye konuştu.

“Zabıta belediyenin aynasıdır”

Kahvehane esnafının ardından Zabıta ekipleriyle görüşen Başkan Arıkan, kaldırım işgali, kaçak işletmeler, seyyar satıcılar, ruhsatsız işyerleri, gıda ve unlu mamul satışları yapan işletmelerin denetimleri noktasında telkinlerde bulundu.

Kentte huzur ve düzenin sağlanmasında zabıtaya büyük görevler düştüğünü vurgulayan Başkan Arıkan, “İlimizde bir düzen oluşturmak için sizlere büyük görevler düşüyor. Kaldırım işgalleri ve kaçak yapılaşmaya kesinlikle müsaade edilmeyecek. Valilik ve Emniyet Müdürlüğümüzle ortak çalışma yürüteceğiz ve halkımızın en büyük beklentileri arasında yer alan kaldırım işgalleri ve kaçak yapılaşma sorununa köklü çözüm getireceğiz. Herkesi eşit tutarak, haksızlık etmeden, adalet çerçevesinde üzerimize düşen görevi layıkıyla yerine getirelim” dedi.

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat