SON DAKİKA

Akay: “Bingöl Türkiye’de Birinci Sırada”

Bu haber 03 Mayıs 2019 - 12:06 'de eklendi ve kez görüntülendi.

“Karayolları Güvenliği ve Trafik Haftası” programında konuşan İl Emniyet Müdürü Metin Akay; “2018’ in ilk üç ayına göre 2019 yılının ilk üç ayında ( özellikle yayaya çarpmalı kazaların) % 45,9 oranında azaldığını görmekteyiz. Gururla söylemek gerekirse 2018’in ilk üç ayına göre yaralamalı kazaların azaltılmasında, Türkiye birincisi olduğumuz E.G.M’nin istatistiklerinden anlaşılmaktadır” dedi.

Vali Kadir Ekinci, Bingöl İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Belediye Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Karayolları Güvenliği ve Trafik Haftası” programına katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan program İl Emniyet Müdürlüğü personelince yapılan ‘Trafik Güvenliği Farkındalık’ konulu sunum ile devam etti.

İl Jandarma Komutanlığınca Jandarma Trafik Timleri’nin faaliyetlerini içeren sunum yapıldı.

‘Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın’ konulu sinevizyon gösterimi sonrasında Kent Güvenlik ve Yönetim Sistemleri (KGYS)’ince kayıt altına alınan kaza görüntüleri izlendi.

Daha sonra günün anlam ve önemi ile ilgili olarak yaptığı konuşmada İl Emniyet Müdürü Metin Akay şunları söyledi:“03-11 Mayıs 2019 tarihleri arasında ilimizde gerçekleştirilecek olan Karayolu Trafik Haftası Etkinliklerinin açılışını yapmak üzere toplanmış bulunuyoruz. Yıl içerisinde görsel, basılı ve sosyal medyada trafik kazaları ve alınması gereken önlemlerle ilgili birçok haber yayınlanmasına rağmen hala gerekli derslerin tüm yol kullanıcıları tarafından alınmadığı maalesef görülmektedir. Kısaca belirtmek gerekirse; 2018 yılında ülkemizde meydana gelen ölümlü trafik kazaları incelendiğinde oluş türlerine göre 1. Sırada% 21 ile yoldan çıkma 2. Sırada ise % 20,2 ile yayaya çarpma gelmektedir. İlimizde ise 2018 yılında 461 yaralamalı trafik kazası meydana gelmiş, bu kazalara 151 yayanın karıştığı tespit edilmiştir. Sonuçlar değerlendirildiğinde ilimiz şehir merkezinde meydana gelen ölümlü- yaralamalı trafik kazalarının %32’sinin yayaların karıştığı kazalar olduğu görülmektedir. Bu istatistiki bilgiler ışığında ülke geneli trafik kazalarında ilgili kurumlarımızca yaya ölümlerini azaltacak önlemler alınmakta olup; bu önlemler artarak devam edecektir. 26 Ekim 2018 tarihinde Karayolları Trafik Kanununun 74;üncü maddesinde yapılan değişiklikle yaya öncelikli trafik düzenine geçilmiş ve tüm yol kullanıcılarına yaya öncelikli trafik düzeni bilinci kazandırmak amaçlanmıştır. Bu amaç doğrultusunda İçişleri Bakanlığımız tarafından “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın ”sloganıyla 2019 yılı “Yaya Öncelikli Trafik” yılı ilan edilmiştir. Ülke genelinde yıl boyu devam edecek bir kampanya yapılması kararlaştırılmış ve 06 Şubat 2019 günü tüm ülke genelinde gerçekleştirilen etkinlikle hayata geçirilmiştir. Bu etkinlik çerçevesinde alınan karar doğrultusunda şehrin değişik noktalarında yaptığımız yol uygulamalarıyla ilimizde meydana gelen yaralamalı kaza sayılarının 2018’ in ilk üç ayına göre 2019 yılının ilk üç ayında ( özellikle yayaya çarpmalı kazaların) % 45,9 oranında azaldığını görmekteyiz. Gururla söylemek gerekirse 2018’in ilk üç ayına göre yaralamalı kazaların azaltılmasında, Türkiye birincisi olduğumuz E.G.M’nin istatistiklerinden anlaşılmaktadır. Sizlerin de yol kullanıcıları olarak ışıksız ve personel olmayan kavşak ve okul geçitlerinde önceliği yayalara vererek trafik kurallarına riayet etmenizi ve katkı sağlamanızı bekliyor, kazasız günler diliyorum.”

Program trafik konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında birinci olan öğrencilere, Vali Kadir Ekinci tarafından ödüllerinin takdimi ile devam etti.

Daha sonra, yılın ‘Trafik Polisi’ seçilen Polis Memuru Mehmet Şeker’e ödülünü İl Jandarma Komutanı Albay Mevlüt Dirim; yılın Jandarma Trafik Görevlisi seçilen Uzm. Jan. VI. Kad. Çvş Mehmet Olca’ya ödülünü İl Emniyet Müdürü  Metin Akay; yılın Zabıta Trafik Görevlisi seçilen Behçet Elaltunkara’ya  ödüllünü Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ali Bayram ve yılın şöförü şeçilen Ahmet Eryatan’a Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Çoban ödülünü takdim etti.

Programın ardından Vali Kadir Ekinci, İl Emniyet Müdürlüğü, Belediye Başkanlığı, İl Jandarma Komutanlığı ve Karayolları 84. Şube Şefliğince hazırlanan  trafik stantlarını ziyaret etti, sergilenen ürünler hakkında yetkililerden bilgi aldı. Programa Vali Kadir Ekinci’nin yanı sıra 49. Komando Tugay Komutanı Vekili Albay Ali Olcay Küçüktepe, Belediye Başkanı Erdal Arıkan, Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Çoban, Vali Yardımcısı Taner Bolat, İl Emniyet Müdürü Metin Akay, kurum müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat