SON DAKİKA

Kut-ül Amare Zaferi’nin 103. Yıl Dönümü Törenle Kutlandı

Bu haber 29 Nisan 2019 - 14:31 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünce yürütülen DETAY Projesi kapsamında TOBB Cevdet Yılmaz Ortaokulu tarafından “ Vatanperverlik ve Kut’ül Amare” konulu program düzenlendi.

1. Dünya Savaşında Osmanlı Devleti’nin İngilizlere karşı kazandığı büyük zaferlerden biri olan Kut’ül Amâre Zaferi’nin 103. yıldönümü münasebetiyle Belediye Kültür Merkezi’nde kutlama programı gerçekleştirildi.

TOBB Cevdet Yılmaz Ortaokulu tarafından organize edilen programa, İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Programda, öğrenciler tarafından seslendirilen şiirler ve koro eşliğinde söylenen destansı türküler izleyiciler tarafından ilgiyle izlendi.

Okul müdürü Murat Pesen’in açılış konuşmalarının ardından öğrencilerin şiirleri ve müzik dinletisiyle devam etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, “Kut’ülAmare Zaferi” nin önemine değinerek, genç nesillerin atalarının başarılarından ve tarihlerindeki şanlı zaferlerden haberdar olarak bilinçli bir şekilde yetişmeleri için gayret gösterdiklerini söyledi. Engin programda emeği geçen okul idarecileri, öğretmenleri ve öğrencileri tebrik ederek, Kut’ül Amare Zaferi’nin 103. yıl dönümünü kutladı.

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat