SON DAKİKA

Baraj ve Gölet Taşkınlarına Karşı Uyarı

Bu haber 19 Nisan 2019 - 8:16 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Devlet Su İşleri (DSİ) 9. Bölge Müdürlüğü taşkınlara karşı uyarılarda bulundu. Yapılan açıklamada yoğun yağışlar sonrası baraj ve göletlerin maksimum seviyeye ulaştığı ve taşma riski taşıdığı belirtilerek bölgede bulunan vatandaşlara taşkın ihtimaline karşı dikkatli olmaları uyarısında bulunuldu.

DSİ 9. Bölge Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Ülke genelinde olduğu gibi Bölge Müdürlüğümüzün bulunduğu havzada 2019 yılının mevsim normalinin üzerinde yağış alması ve halen devam etmesi nedeniyle sağanak yağışlar kar örtüsünün yağmurlarla beraber erimeye geçmesi depolamalı tesislerimizin (baraj, gölet) maksimum su seviyesine ulaşmasına sebep olmuştur” denildi.

Açıklamanın devamında, “Tesislerimizin maksimum su koduna kadar dolması ve fazla suların mansaba aktarılması sırasında nehir, dere yataklarının taşarak çevredeki arazilere yerleşim yerlerine, alt yapı tesislerine ve tüm canlılara zarar vermek suretiyle etki bölgesindeki doğal yaşamı olumsuz etkileyip ve normal hayatı da kesintiye uğratacağından dolayı özellikle bölgedeki vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği yönünde dikkatli ve tedbirli olmaları taşkın anının derhal kurumumuza bildirmelerini kamuoyuna saygıyla duyururuz” ifadelerine yer verildi.                                                     

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat