SON DAKİKA

Bingöl Rehberini (Aleyhisselam) Anıyor

Bu haber 18 Nisan 2019 - 13:44 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Peygamber Sevdalıları Vakfı 20 Nisan Cumartesi Bingöl Şehir Stadyumu’nda “Hz. Peygamberi Anlama Ve Sünnetini Yaşama” konulu etkinlik düzenleyecek.

Peygamber Sevdalıları Vakfı Bingöl Temsilcisi Ömer Aşkın, etkinliğe tüm Bingöl halkını davet ederek şu açıklamalarda bulundu: “Peygamber sevdalısı halkımızın her yıl hasretle beklediği ve büyük teveccühle katılım gösterdiği ‘Hz. Peygamberi Anlama Ve Sünnetini Yaşama’ etkinliğini bu yıl (20Nisan) Cumartesi günü saat 13.30’da Bingöl Şehir Stadyumu’nda gerçekleştireceğiz inşaallah.

Allah’ın yardımı ve Peygamber Sevdalısı halkımızın dua ve destekleri ile her yıl bir dizi etkinlik düzenliyoruz. Halkımız bu etkinlikler ile efendimizin hayatını, örnek şahsiyetini ve misyonunu bir kez daha anlamış oluyor. Müslümanlar olarak asrı saadetin iklimine hasret ve muhtacız. Toplumu ifsad eden yapılar ve gayri İslami etkinlikler günümüzde haddinden fazla. Hâl böyle iken Nebevi havayı teneffüs etme amacı ile böylesi hayırlı etkinliklerin olması gerektiği gibi, var olanların da desteklenmesi gerekiyor. Ümmetin ümidini yeşertecek olan bu etkinlikleri önemsiyoruz. Her yönü ile tüm çağlara ve insanlığa en güzel örnek olan Efendimiz (as)ın Ahlak ve Adalet Rehberliği vasfının öne çıkarılacağı zengin içerikli etkinliğimize tüm halkımızı bekliyoruz.”

Aşkın açıklamasına şöyle devam etti: “Önümüzdeki cumartesi günü saat 13.30’da yapılacak olan etkinlik için bir dizi hazırlık yaptık. Etkinliğin tanıtım ve duyurusu amacıyla kuzey ilçelerimiz ve civar köyleri de dahil olmak üzere Bingöl merkez ve köylerinde branda, el ilanı, duvar afişi, gezici anons ve şehrin merkezine kurduğumuz davet standı ile halkımızın bu etkinliğe katılması noktasında elimizden geleni yaptık. Ayrıca şehir merkezinde çocuklara balon ve şeker dağıtarak onlarında Muhammedi sevdayla tanışmalarını sağladık. Yine küçük çocuklarla şehrin merkezinde esnaf ve yayalara gül dağıtımında bulunarak gül Peygamberi sevdirme ve bu etkinliğe katılımı sağlama noktasından farkındalık oluşturduk. Biz ekip olarak hazırız inşallah.”

“Resulullah (as)’ın sevdası fedakârlık ister”

Resulullah (as)’ın sevdasının fedakârlık istediğini belirten Aşkın, son olarak şu ifadelere yer verdi: “Bir başka önemli hususta şudur; Malumunuzdur ki Rahmet yağmurlarının yağdığı Nisan ayındayız, bu ayda yağan yağmurun şifası ve neşesi bizi etkinliğe gelmeme noktasında rol almamalıdır. Resulullah (as)’ın sevdası fedakârlık ister. Yağan Rahmet yağmurları adedince hayırların tüm Müslümanlara ve halkımıza hasene olarak yazılması temennisi ile Bingöl merkez ve köyleri, tüm ilçelerimiz ve köylerini 20 Nisan Cumartesi günü Saat 13.30’da yapılacak olan ‘Hz. Peygamberi Anlama Ve Sünnetini Yaşama’ etkinliğine davet ediyoruz.”

Hz. Peygamberi Anlama Ve Sünnetini Yaşama Etkinliği 20 Nisan Cumartesi Bingöl Şehir Stadyumunda Saat:13.00 da başlayacak.

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat