SON DAKİKA

TÜBİTAK Bilim Fuarı Sergisi Açılışı Yapıldı

Bu haber 17 Nisan 2019 - 12:26 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, TOBB Cevdet Yılmaz Ortaokulunda TÜBİTAK Bilim Fuarlarının Açılışını Yaptı.

İl Millî Eğitim Bakanlığı ve TÜBİTAK arasında imzalanan ‘’Eğitimde İşbirliği Protokolü’’ kapsamında bilim kültürünün geliştirilmesi amacıyla ülke genelinde olduğu gibi ilimizde bulunan okullarımızda da bilim fuarları sergileri açılıyor.

İl Millî Eğitim Müdürü Kadri Engin, Bakanlık ve TÜBİTAK ortaklığıyla Bingöl TOBB Cevdet Yılmaz Ortaokulu’nda gerçekleştirilen TÜBİTAK Bilim Fuarı Sergisi açılışını yaptı.

Engin, açılıştan sonra öğrencilerimizin danışman öğretmenleri ile birlikte hazırlamış olduğu projeleri inceledi. Engin, yapılan güzel çalışmalar için okul yönetimini, öğretmenlerimizi ve özellikle öğrencilerimizi tebrik etti. Açılışa İl Müdürü Engin’in yanı sıra, İl Emniyet Müdürü Metin Akay, Sanayi ve Teknoloji  İl Müdürü M. Mesut İlhan, Müdür Yardımcısı Yusuf Tokuş, Şube Müdürlerimiz Mehmet Arslan, Ahmet Cihan Korkutata, okul müdürleri, çok sayıda öğrenci ve veli katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin konuşmasında; “Bizi mutlu eden, heyecanlandıran etkinliklerin bir tanesi de TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarlarıdır. Bu yıl Bingöl Mesleki ve Teknik Anadolu lisemizin Türkiye ikinciliği bizleri ayrıca bir gururlandırmıştır, burudan proje ekibimizi bir kez daha tebrik ediyorum. Tüketen değil üreten, milli ve manevi değerlerine bağlı öğrencileri görmek ziyadesiyle bizleri memnun ediyor. Fuarda gerçekleştirilen projelerin öğrenmeye istekli, merak eden, araştırmacı, bilinçli bireylerin yetişmesine katkı sağlıyor.“ dedi. Engin sözlerine şöyle devam etti; “Eğitim kurumlarının öncelikli amacının yaratıcılığın ortaya çıkmasına zemin hazırlamak. Öğretmen ve öğrencilerin gayretli çalışmalarıyla ortaya çıkan bu projelerin bilim ve teknikte yeni buluşlara kapı aralamasını temenni ediyor, bu fuarda çeşitli çalışmalarını sergileyen çocuklarımızın ileride ülke yararına olacak büyük buluşların mimarı olabileceğini, her biri birer bilim adamı olarak ülkemizi çağdaş uygarlık seviyesine ulaştıracağına inancımız tamdır.” dedi.

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat