SON DAKİKA

Bingöl Üniversitesi Öğretim Görevlisi Alacak

Bu haber 16 Nisan 2019 - 10:58 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Üniversitesi Rektörlüğü, çeşitli dallarda istihdam edilmek üzere 5 öğretim görevlisi alacağını duyurdu.

Bingöl Üniversitesi 5 adet öğretim görevlisi alımı yapacak. Alım yapılacak öğretim görevlisi branşları: Adalet, tarım, elektronik, sağlık ve turizm olarak sınıflandırıldı.

ÖNEMLİ TARİHLER

Son Başvuru Tarihinin 30 Nisan Salı mesai bitimine kadar olduğu açıklanırken, Ön Değerlendirme Tarihi: 03 Mayıs, Sınav Giriş Tarihi: 08 Mayıs, Sonuç Açıklama Tarihi :10 Mayıs, Kabul Edilecek Başvuru Şekli :Şahsen veya Posta ile, Başvuru Adresi :Bingöl Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı / Selahaddin-i Eyyubi Mah. Üniversite Cad. No:1 Merkez/Bingöl olduğu belirtildi.

BAŞVURU ŞARTLARI

1- 657 Sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak

2- ALES’ten en az 70, Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 50 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak gerekir. Merkezi sınav muafiyetinden yararlanmayı talep edenlerin ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında ALES puanı 70 olarak kabul edilir.

3- Ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak 4’lük ve 5’lik not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu kararıyla belirlenir. Diğer not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliğine Üniversitemiz senatosu karar verir.

4- Yabancı dille eğitim ve öğretim yapılan programlardaki öğretim görevlisi kadrolarına yapılacak atamalarda atama yapılacak programın eğitim dilinde; bilim alanı yabancı dille ilgili kadrolara yapılacak öğretim görevlisi atamaları ile 4/11/1981 tarihli ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 5 inci maddesinin birinci fıkrasının (ı) bendi uyarınca zorunlu yabancı dil dersini vermek üzere öğretim görevlisi kadrolarına yapılacak atamalarda ilgili dilde; yükseköğretim kurumlarının uluslararası ilişkiler ile yabancı dille ilgili uygulamalı birimlerinde istihdam edilecek öğretim görevlisi atamalarında, en az bir dilde Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 80 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puana sahip olma şartı aranır.

Sonuçların ise www.bingol.edu.tr internet adresinden açıklanacağı duyuruldu.  

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat