SON DAKİKA

Dereceye Giren Öğrencilerin Ödülleri Verildi

Bu haber 15 Nisan 2019 - 13:29 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından “O’nu Oku, O’nu Yaşa” sloganıyla 17 Şubat’ta Türkiye genelinde düzenlenen Umre Ödüllü Siyer Sınavı’nda Bingöl’de dereceye girenlere ödülleri verildi.

Bingöl merkezde Siyer Sınavı’nda başarı gösterip dereceye giren 75 kişi için Bingöl Belediyesi Veysel Belgin Gençlik Merkezi’nde ödül töreni düzenlendi.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda Peygamber Sevdalıları Vakfı Bingöl Temsilcisi Ömer Aşkın, selamlama konuşmasında, 8 yıldır Türkiye genelinde Peygamber Sevdalıları Vakfı olarak Siyer Sınavı düzenlediklerini söyledi.

Aşkın,  şunları söyledi: “Siyer Sınavı’ndaki amaç; çocukların, gençlerin, kızların, hâsılı 7’den 70’e her yaştan Efendimiz’in (sallallahu aleyhi ve sellem) hayatını anlaması, bu hayatı kendi hayatına tatbik etmesi, İslam’ın merkezinden yani Kur’an ve sünnetten beslenmesi amaç ve niyetle yola çıktık. Allah’a hamd olsun insanlarımızın bu sınava teveccühünü görmekteyiz. Ödülleri kazanan kardeşlerimizi tebrik ediyoruz. Bizler Siyer Sınavı’nı önemsiyoruz. Çünkü Siyer Sınavı İslam’ın kaynağından, İslam önderini hayatından öğrenme amaçlıdır. İnşallah sizler bu sınava verdiğiniz önemi devam ettirirsiniz. Yeni nesilleri siyer ile ihya etmeye çalışın. Bu konuda emeğiniz olsun ki asrı saadete namzet bir gelecek görelim inşallah.”

“Siyer Sınavı’na giren herkes birinci olmuştur”

Siyer Sınavı’nın ödül töreninde konuşan ilahiyatçı Sadullah Arpa,  Siyer Sınavı’nın önemine vurgu yaparak, “En çok heyecanlandığımız, anlamlandığımız sınav bu sınavdır. Bu bir yarışma formatında yapıldı. Bu sınavın birincileri, ikincileri, üçüncüleri var. Bu sınava girenlerin hepsinin birinci olduğunu ödüle layık olduğuna inanıyorum.” dedi. 

“Kurtuluşumuzun vesilesi olan Hazreti Peygamberin hayatını gereği gibi yaşamıyoruz”

Arpa, şunları söyledi: “Bu çağda birçok cazibeli ortamlara gençlerimizin çağrıldığı bu dönemde, gençlerimiz fedakarlık yapıp, bu sınava niyetleniyorlarsa, kayıt yapıp kitap alıyorlarsa, bu kitabı okuyorlarsa, uykularından fedakarlık yapıp bu sınava giriyorlarsa bu çok anlamlı önemli bir şey. Bu anlamda fedakârlık yapıp sınava giren bütün gençlerimiz, yaşlılarımız, çocuklarımız bu işin birincisi, bu işten ödüle layık kişilerdir. Fakat ödül de biraz imkânlarla alakalıdır. Keşke gönül el verseydi, imkânımız olsaydı bütün siyer sınavına katılan Peygamber Efendimizin aşkıyla bu sınava katılanların hepsine ödül verilebilseydi. Ama bu da biraz imkânla alakalı onun için bu işten biraz daha gayret eden, biraz fazla okuyan, biraz daha çaba sarf edenler her işte olduğu gibi ödüle layık görülür ödül onlara verilirdi. Bu ödül gerçekten anlamlı. Hazreti Peygamber Efendimizin adına ödül alıyoruz. Hazreti Peygamberimizin bu dönemde onun hayatını öğreniyoruz. Anlamaya çalışıyoruz. Hem bu dünyada hem de ahiretimizin kurtuluşuna sebep olacak Peygamber Efendimizin hayatını öğrenmeye, yaşamaya, onu sevmeye, çağıran çok ortamlarımız yok.”

Arpa, “Allah’a şükür Peygamber Sevdalıları Vakfı bu işin öncüsü olmuş, bulunduğu her ortamda bu işi öncelemiş. Peygamberimizin hayatını, örnek kişiliğini sokaklarımıza getirmişler, okullarımıza getirmişler, sınıflarımıza getirmişler. Bu çabaları için Peygamber Sevdalıları Vakfına teşekkür ediyorum. Bulundukları her ortamda Muhammedî bir havayı, Muhammedî bir kokuyu yayıyorlar. Allah onlardan razı olsun.” diye konuştu.

“Hazreti Peygamberi okumayanlar, onun öğretilerini terk edenler her şeyden mahrum oluyorlar”

Girdiği Siyer Sınavı’nda Umre ödülünü kazanan katılımcılardan Yunus Bütün de yaptığı Zazaca konuşmada, “Hazreti Muhammed’in hayatını okuduğumuzda; hakkı, adaleti, merhameti ve şefkati öğreniyoruz. Hazreti Peygamberi okumayanlar, onun öğretilerini terk edenler her şeyden mahrum oluyorlar.” İfadelerini kullandı.

Yapılan konuşmaların ardından Siyer Sınavı’nda dereceye girenlere ödülleri; HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Hamdullah Tasalı, ÖNDER Bingöl Temsilcisi İlahiyatçı Sadullah Arpa, İHH Bingöl Derneği Başkanı Muhittin Gilli, HÜDA PAR Bingöl İl Başkan Yardımcısı Vahit Eser, Saadet Partisi İl Başkan Yardımcısı Suat İşcan, Bingöl FM Müdürü Nebi Bozaba ve HÜDA PAR kadın kolları bayanlar tarafından verildi.

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat