SON DAKİKA

Vali Ekinci, Silikozis Hastaları ile Bir Araya Geldi

Bu haber 12 Nisan 2019 - 12:26 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Silikozis hastalarıyla bir araya gelen Bingöl Valisi Kadir Ekinci, “Şükürler olsun ki, bugün her konuda vatandaşının ayağına koşan bir devletimiz var artık. İnsanın huzur ve mutluluğunu her şeyden üstün bilen bir devlet aklı ile toplum idare ediliyor” dedi.

Vali Kadir Ekinci, Karlıova ilçesinde ikamet eden silikozis hastaları ve hasta yakınları ile bir araya geldi. Karlıova Öğretmenevinde düzenlenen programa Vali Kadir Ekinci’nin yanı sıra silikozis hastaları adına yaptığı çalışmalarla tanınan Sivil Toplum Gönüllüsü Semiramis Karaaslan, Karlıova Kaymakam V. Bünyamin Karaloğlu, Karlıova Belediye Başkanı Veysi Bingöl, İl Emniyet Müdürü Metin Akay, İl Jandarma Komutanı Albay Mevlüt Dirim, İl Sağlık Müdürü M.Emin Gündoğdu, ilçe protokolü ile silikozis hastaları ve yakınları katıldı.

Son derece duygusal diyalogların yaşandığı programın açış ve selamlama konuşmasını yapan Sivil Toplum Gönüllüsü Semiramis Karaaslan ilçemizde bugüne kadar silikozis hastaları adına yapılan çalışmaları paylaştıktan sonra şunları söyledi:

‘Bugün bizler için son derece gurur verici bir gün. Silikozis hastaları adına düzenlenen programda Sayın Vali ve diğer amirlerimizle birlikteyiz.

Dünden bugüne silikozis hastaları için birçok konuda önemli mesafeler aldık. Bu konuda yardımlarını esirgemeyen tüm büyüklerimize saygılar sunuyorum. Silikozis hastaları ve yakınları için sunduğumuz talepleri en hızlı şekilde karşılayan başta Sayın Valimiz ve Kaymakamımız olmak üzere tüm yetkililerimize teşekkür ediyorum’ dedi.

Daha sonra silikozis hastaları ve yakınları söz alarak kendileri adına düzenlenen programdan duydukları memnuniyeti ve sorunlarını, taleplerini dile getirdiler.

Son olarak silozis hastaları ve yakınlarına hitaben konuşan Vali Kadir Ekinci ise şunları söyledi:

 ‘Yaklaşık 5 ay önce Bingöl Valisi olarak atandım. Bu kısa süre içinde ilimizi ve ilçelerimizi tanımaya, insanımızla yakınlaşmaya çalıştım. Hamdolsun farklı diyaloglar ve tecrübelerle yolumuza devam ediyoruz. Ancak Karlıova ilçemizdeki Silikozis Hastalığı etrafında yaşananları öğrenince bu konuyu özellikle not aldım. Bu hastalık münasebetiyle vefat eden kardeşlerimizin kederli aileleri ile bir araya gelmek ve dertleri ile hem hal olmak, varsa talepleri ve sorunları yardımcı olmak istedim. Diğer yandan kot taşlama ya da kot kumlama nedeniyle Silikozis Hastalığına yakalanan ve ilçemizde ikamet eden kardeşlerimizle de bir araya gelmek, onları dinlemek ve yaralarına merhem olmak istedim. Çünkü bizler, peygamber efendimizden aldığımız terbiye gereği, ‘Müslümanın Müslüman üzerindeki haklarından birinin de hastalandığı zaman onu ziyaret etmek’ olduğuna inanıyoruz. Sizlerle buluşmayı ve gönül sofrasında muhabbeti nasip ettiği için rabbü-l alemine hamdolsun.Allah yardımcınız olsun, hakikaten amansız bir hastalık. Rabbu-l Alemin hiçbir hastalığı şifasız vermemiştir. Ümit ediyorum ki sizler de en kısa zamanda şifa bulur, sağlığınıza kavuşursunuz.

Değerli misafirler

Şükürler olsun ki, bugün her konuda vatandaşının ayağına koşan bir devletimiz var artık. İnsanı merkeze alan, insana hizmeti ibadet sayan, insanın huzur ve mutluluğunu her şeyden üstün bilen bir devlet aklı ile toplum idare ediliyor. Aynı şekilde kamu kurumları ile işbirliği içinde ve tamamen ahlaki endişeler ve toplumsal sorumluluk ile hareket eden güzide Sivil Toplum kuruluşlarımız var. İnşallah kamu kurumlarımızın imkanları ve sivil toplum gönüllülerinin katkıları ile daha mutlu ve müreffeh yarınlar göreceğiz. Sosyal devlet anlayışı ile %80’i Bingöl’de yaşayan silikozis hastalarımıza dünden bugüne devam eden farklı hizmetlerimiz var. Hastalarımıza silikozis aylığı, engelli aylığı, elektrik ve ilaç desteği, ağır hastalara kira yardımı, oksijen tüpü, jeneratör ve solunum cihazı, tüm hastalarımıza yakacak yardımı ve çocuklarına şartlı eğitim ve sağlık yardımları yapılıyor. Bunun dışında beklenmeyen durumların tamamında silikozis hastalarımıza pozitif ayrımcılık yapılarak diğer konularda da yardımcı olunmaya çalışılmıştır.

İnsanımıza hizmet etmeyi rabbimize şükürler olsun.

Bunun yanında Türkiye çapında ve özellikle de Bingöl’de Silikozis hastalarına yönelik çalışmaları ile kot taşlamanın yasaklanmasına, silikozis hastalarının hastanelerde ücretsiz tedavi görmesine, malulen emeklilik hakkının tanınmasına, hastalarımızın ikamet ettiği köylerde oksijen makinalarının daha sağlıklı kullanılması için trafo fazlarının yükseltilmesine öncülük eden, vesile olan sivil toplum gönüllüsü Semiramiz Karaaslan Hanımefendiye teşekkür ediyorum.

Yurt içindeki ve yurt dışındaki silikozis hastaları için ortaya koyduğu çabadan ve kamuoyunda konuyla ilgili yarattığı farkındalıktan dolayı kendisini tebrik ediyorum.

Bizim insanımız güçlü maneviyatı, altın kalbi ve tertemiz kişiliği ile hizmetin en iyisini hak ediyor.

İnşallah devletimiz güçlendikçe ve imkanlarımız arttıkça bu hizmetlerin standardı daha artacak, insanımız daha modern ve kaliteli hizmetler almaya devam edecektir. Bizler bütün imkanlarımızla bu ailelerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.

İnşallah bundan sonra sizlerle daha sık bir arada olacak ve sorunları birinci ağızdan dinleyerek çözüm üretmeye çalışacağız. Vatandaşımızın yanında olmak ve sorunlarına çözüm geliştirmek boynumuzun borcudur.

Ben öncelikle sizlerle tanıştığıma çok memnun oldum. Karlıova’da olmaktan, Belediye Başkanımızın misafiri olmaktan şeref duyuyoruz. Bu tür vesileler ile bir araya geliyoruz inşallah bundan sonra da bir araya gelmeye devam edeceğiz.

Allah birlik ve beraberliğimizi, dostluk ve kardeşliğimizi daim etsin.

Çoluk çocuğunun rızkını temin için çalışırken, alın teri ile helal lokma peşinde koşarken bu amansız hastalığa yakalanarak vefat eden kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.

İlimizin ve ülkemizin dört bir yanındaki hastalarımıza da Rabbu-l Alemin’den şifalar diliyorum.”

Program sonrasında masaları tek tek gezen Vali Ekinci silikozis hastaları ve aileleri ile tanıştı. Sıcak ve samimi paylaşımların yapıldığı sohbet sonrasında program toplu fotoğraf çekimi ile tamamlandı.

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat