SON DAKİKA

Nüfus Müdürlüğü’nden Önemli Hizmet

Bu haber 11 Nisan 2019 - 9:01 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl il nüfus müdürlüğü ekipleri, yeni kimlik kartlarını engelli ve yaşlı vatandaşlara kendileri ulaştırıyor. Ekipler, Kültür Mahallesinde ikamet eden 1937 doğumlu vatandaşın ve engelli torunlarının evine giderek kimlik kartı başvurusunu aldı.

Bingöl’de başlayan gezici kayıt terminali uygulaması ile engelli, ileri derecede yaşlı ya da yürümesinde sakınca olup İl Nüfus Müdürlüğüne gidemeyen vatandaşların hanelerine; bilgisayar, yazıcı, ve biyometrik veri okuyucuyu içeren donanımla gidilip yeni kimlik kartı için başvuruları alınıyor.

İl Nüfus Müdürlüğünden yapılan açıklamada; ”Başvurusunu aldığımız vatandaşlarımızın Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartları Ankara’da Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğümüzce basılıp, PTT aracılığıyla 2-5 gün içerisinde hanelerine teslim ediliyor. Kimlikleri gelene kadar da Nüfus Müdürlüklerimizce kimlik yerine geçen geçici kimlik belgesi veriyoruz” ifadelerine yer verildi.

Yapılan açıklamanın devamında; “İlimiz Kültür Mahallesinde ikamet eden 1937 doğumlu yürüyemeyen vatandaşımızın ve engelli torunlarının kimlik kartı başvuruları için hanelerine gidip başvurularını aldık. Engelli çocukların anne, babası ve yaşlı teyzemiz uygulamadan oldukça memnun oldular. Eskiden yaşadıkları sıkıntılar ile yeni uygulamanın kalitesini karşılaştırıp Devletimize övgülerde bulundular. İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü olarak bu güzel hizmeti vermenin ve vatandaşlarımızı memnun etmenin gururunu yaşıyoruz.” denildi.

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat