SON DAKİKA

CHP’den 81 İlde Açıklama, YSK’ya Çağrı!

Bu haber 10 Nisan 2019 - 8:51 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İYİ Parti lideri Akşener, CHP lideri Kılıçdaroğlu ile bir araya geldi. İki lider görüşme sonrası açıklama yaptı. 7 madde halinde YSK’ya çağrı yapan Kılıçdaroğlu ”Yüksek Seçim Kurulu (YSK), alacağı bir kararla ya Türkiye’yi aydınlığa çıkaracaktır veya Türkiye’yi kaosa sürükleyecektir” ifadesini kullandı. Kılıçdaroğlu’nun bu açıklamasının ardından 81 ilde YSK’ya çağrıda bulunulacak.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile bir araya geldi. İkili, görüşme sonrası ortak bir basın toplantısı düzenledi. Akşener’den sonra konuşan Kılıçdaroğlu YSK’ya 7 maddeyle çağrı yaptı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun YSK’ya yaptığı 7 maddelik çağrısının ardından il teşkilatları da harekete geçti. CHP’nin 81 İl Başkanlığı eş zamanlı olarak açıklama ile YSK’ya çağrı yapacak. Açıklamalar saat 13.00’te gerçekleşecek.

Kılıçdaroğlu’nun sıraladığı maddeler şöyle;

1- YSK yasalara ve daha önce benzer olaylar karşısında aldığı kararlara uymak zorundadır.

2- YSK, seçimde kaybedenlerin, devletin gücünü kullanarak ürettikleri yasa dışı gerekçeleri reddetmek zorundadır.

3- YSK, iktidar sahiplerinin YSK üzerinde kurmaya çalıştığı baskılara boyun eğmemek zorundadır.

5- YSK, “Hukukun üstünlüğü mü yoksa iktidar sahibi üstünlerin hukuku mu?” buna açık ve net cevap vermek zorundadır.

4- YSK, demokrasi değil, seçimsiz Türkiye isteyen iktidar sahiplerine dur demek zorundadır.

6- YSK’da hakimler mi var, yoksa iktidar sahiplerinin taşeronlaştırmak istediği kişiler mi var. Bunu demokrasiden yana kararlılığıyla göstermek zorundadır.

7- İktidar sahiplerinin güçlerini kullanarak demokrasiye karşı kurulan kumpası YSK bozmak zorundadır. Bu YSK’nın tarihsel görevidir. YSK alacağı kararla ya Türkiye’yi aydınlığa çıkaracaktır ya da ülkeyi kaosa sürükleyecektir. Biz aydınlıktan yanayız, demokrasiden yanayız. YSK’nın şu aşamada alacağı kararın tarihsel bir sorumluluğa vardır. Bunu hatırlatmak da bizim görevimizdir. 

Gazete Duvar

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat