SON DAKİKA

Abdullah Gül’den Yeni Parti Sözleri: Bekleyin

Bu haber 10 Nisan 2019 - 9:37 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Seçim sonrası yeni bir parti kurulacağı iddiaları ile ilgili Yeniçağ Gazetesi yazarı Takan, kulis bilgilerini yazdı. İddiaya göre Abdullah Gül, yakın çevresine “Bir süre daha bekleyin” dedi.

31 Mart yerel seçim sonrası yeni bir parti kurulacağı iddiaları ile Yeniçağ gazetesi yazarı Ahmet Takan, edindiği kulis bilgilerini paylaştı. Takan, “Seçim sonrasında kaleme aldığımız bir yazıda, sonuçların, yeni parti kurma çalışmaları içinde olan malum çevrelerde moral bozukluğuna sebep olduğunu dile getirmiştim” ifadelerini kullanarak “Kaynağımdan aldığım bilgiye göre, Gül ‘Bir süre daha bekleyin’ dedi. Parti kurmakta kararlı görünüyorlar. Ancak bir erteleme söz konusu” diye yazdı.

YENİ PARTİDE BABACAN LİDER, AHMET DAVUTOĞLU İÇİN İKİ SEÇENEK

Ahmet Takan’ın Yeniçağ’da “Abdullah Gül, yine ‘Bekleyin’ dedi” başlığıyla yayımlanan yazısında yeni partide Ali Babacan’ın liderliği konusunda karar alındığını duyurdu.

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün ekibinde eski Başbakan Ahmet Davutoğlu için “Ya Babacan’ın liderliğini kabul edecek ya da gidip kendi partisini kuracak” görüşünün hâkim olduğunu dile getiren Takan, yazısına şöyle devam etti:

“31 Mart seçimlerinin hemen sonrası için hazırlık yapıyorlardı. Kaynağımdan aldığım bilgiye göre, Gül ‘Bir süre daha bekleyin’ dedi. Hemen aklınıza şu soru gelebilir, ‘Gülcüler parti kurmaktan vaz mı geçiyor’?.. Hayır… Parti kurmakta kararlı görünüyorlar. Ancak bir erteleme söz konusu. Gelişmeleri yakından takip edecekler!..

Seyre göre bir deklarasyonla kamuoyunun karşısına çıkacaklar, AKP’ye, tespit ettikleri sorunları sıralayıp çözmesi için zaman tanıyacaklar. Ve sonra da sonbahar ayları içinde yeni partiyi ilan edecekler. Tabii bu onların planı!.. Ufukta bir erken seçim bekleyip beklemediklerini sordum, Kaynağım, ‘Yeni seçilen milletvekilleri özlük haklarını kazanmadan olmaz. En erken 2020 sonundan önce olmaz’ yanıtını verdi. Abdullah Gül’ün yeni oluşumunda rolünü sorduğumda ise, ‘Cumhurbaşkanı adayımız olacak’ dedi.”

Milli Gazete

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat