SON DAKİKA

II. Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı

Bu haber 09 Nisan 2019 - 15:40 'de eklendi ve kez görüntülendi.

2019 yılı 2.Dönem il koordinasyon kurulu toplantısında yapılması planlanan 154 projenin toplam bedelinin 3 Milyar 691 Milyon 634 Bin 723 TL olduğu belirtildi.

Toplantıya Vali Kadir Ekinci’nin yanı sıra Belediye Başkanı Erdal Arıkan, Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, Vali Yardımcısı V. Ali İhsan Başak, İlçe Kaymakamları, İlçe ve Belde Belediye Başkanları, STK Temsilcileri, meslek odaları ile yatırımcı kamu kurumlarının bölge ve il müdürleri katıldı.

Valilik toplantı salonunda gerçekleşen yılın ikinci koordinasyon toplantısında yatırımcı kamu kurum ve kuruluşlarının ilimizde gerçekleştirdiği projelerin değerlendirilmesinin yanı sıra henüz proje aşamasında olan yatırımların uygulanacağı bölgelere olan katkısı hususunda istişarelerde bulunularak koordinasyon kurulunun karar almasını gerektirecek teklifler görüşüldü.

“HER YATIRIM TAKİP EDEBİLECEK”

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Kadir Ekinci şunları söyledi:

“2019 Yılı 2. Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı’nın ilimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Rabbü-l Alemin kıt kaynaklarla da olsa başarılı sonuçlar almayı hepimize nasip etsin. Toplantımızda 2019 Yılı 2. döneminde yatırımcı kurum ve kuruluşların ilimizde 2019 yılında gerçekleştirecekleri projelerin kısa bir değerlendirmesi yapılacaktır. Projelerin uygulanmasında birimler arasında sağlanması gereken eşgüdüm varsa bunlar hızlı bir şekilde dile getirilecektir. Ayrıca kurul kararı alınması gereken konular varsa onlar da değerli amirlerimizin teklifleri doğrultusunda tekrar görüşülecektir.

2019 yılında toplam 154 proje üzerinde çalışıyoruz. Bu projelerin 3’ü tamamlanmış durumda; diğer 151 projeden 85 proje devam ediyor. Ayrıca 40 proje ihale aşamasında ve 26 proje de çeşitli sebeplerden dolayı henüz başlanamamış durumdadır. İlimiz yatırım projelerine ilişkin çalışmalar 18 genel ve özel bütçeli kuruluş tarafından gerçekleştiriliyor.

Devam eden işlerimizi hassasiyetle takip edeceğiz inşallah. İhaleye çıkılmamış olan 40 projeyi bir an önce tamamlayıp ihaleye çıkacağız; akabinde de başlanmamış 26 projenin eksiklerini gidererek ilgili çalışmaları hızlandıracağız.

Önümüzdeki günlerde Bingöl genelinde yatırımları izlemeyle ilgili interaktif bir sistem kurmanın çalışmalarını sürdürüyoruz. Bununla ilgili altyapı çalışmalarımız devam ediyor. Dolayısıyla tüm koordinasyon üyeleri her yatırımı günlük olarak mobil şekilde takip edebileceklerdir. Bu konuda iki hassasiyetimiz var: Birincisi zaman kaybetmeden, bir an önce işlere başlanmasıdır. İkincisi de yapılan işlerin kalitesi ile ilgilidir. Kamu kaynakları ile yapacağımız işleri her birimizin özel işi gibi değerlendirmeliyiz. Bu çerçevede kontrolör arkadaşların özellikle uyarılmasını ve kaliteden asla ödün verilmemesini bekliyoruz.”

“DAHA GÜZEL ÇALIŞMALAR YAPACAĞIZ”

Toplantı daha sonra yatırımcı Kamu Kurumlarının Bölge ve İl Müdürleri tarafından İlimizde devam eden ve yapılması planlanan yatırımlarla ilgili sunumları, akabinde de sorun ve ihtiyaçlarla ilgili konuların görüşülmesi ile devam etti.

Toplantının kapanış konuşmasında kurumlar arası işbirliğinin önemine dikkat çeken Vali Ekinci şunları söyledi: “31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçiminin ilimize ve ülkemize hayıtlar getirmesini temenni ediyorum. Yeni seçilen ve yeniden seçilen belediye başkanlarımıza, il genel meclis üyelerimize ve muhtarlarımıza hayırlı olsun diyor, çalışmalarında başarılar diliyorum. İnşallah önümüzdeki dönemde el birliği ve gönül birliği ile daha güzel çalışmalar yapacağız. Mahalli idareler ve kamu kurumlarını ayrı olarak görmüyoruz. İnşallah el ele vererek, ‘biz’ anlayışını öne çıkartacak ve imkanlarımızı birleştirerek hizmetlerimizi devam ettireceğiz. Bingöl Valiliği olarak tüm Kaymakamlıklarımızın ve Belediyelerimizin yanında olacağız. Bingöl’ümüze hizmetin en iyisinin en hızlı şekilde sunulması adına tüm yönetici arkadaşlarımdan azami hassasiyet bekliyorum. 2019 Yılı 2. İl Koordinasyon Toplantısı’nın ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.”

EN YÜKSEK PAY ULAŞIMA, EN AZ PAY SAĞLIĞA AYRILDI

2019 yılında yapılması planlanan 154 projenin toplam bedelinin 3 Milyar 691 Milyon 634 Bin 723 TL olduğu açıklandı. Buna göre; Ulaştırma’da 17 proje için toplam 1 Milyar 292 Milyon 943 Bin 223 TL, Enerji’de 13 proje için toplam 734 Milyon 156 bin 862 TL, Eğitim’de 31 proje için toplam 195 Milyon 985 bin 283 TL, Sağlık’ta 18 proje için toplam 161 Milyon 970 bin 308 TL, Tarım ’da 31 proje için toplam 392 Milyon 939 bin 048 TL, Konut’ta 10 proje için toplam 441 Milyon 155 bin 136 TL, Diğer kamu hizmetlerin ’de 34 proje için ise toplam 472 Milyon 483 bin 863 TL ödenek ayrıldı.

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat