SON DAKİKA

Aytunç’tan Seçim Değerlendirmesi

Bu haber 06 Nisan 2019 - 9:12 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Saadet Partisi Bingöl İl Başkanı Nusrettin Aytunç, 31 Mart Yerel seçimlerine ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. Aytunç, “Bu seçimin kazananları ve kaybedenleri bellidir. Bu seçimde kucaklaşmanın, tebessümün temsili olan Saadet Partisi seçimin kazananıdır. İnanıyorum ki bu seçimin kaybedeni yok kazananı ise 80 milyon vatandaşımızdır” dedi.

31 Mart Yerel seçim sonuçlarına ilişkin bir değerlendirme yapan Saadet Partisi Bingöl İl Başkanı Nusrettin Aytunç samimi açıklamalar yaptı.

Aytunç, yaptığı açıklamada; “Hakkın takdiri halkın tercihi olan 31 Mart Mahalli İdareler seçim sonuçlarını saygıyla karşılıyor, hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Öncelikle Malatya Pütürge’de yaşanan elim hadisede hayatını kaybeden iki kardeşimizi rahmetle anıyor, bir kere daha acılı ailelerine baş sağlığı diliyorum. Malatya’da yaşanan bu hadise seçimin güvenilirliğine gölge düşürmüştür. Bu olayın yanı sıra Diyarbakır Çüngüş Belediye Başkanımıza yapılan saldırıyı da şiddetle kınıyorum. Mardin Yeşilli’de ise seçimlerde bir takım usülsüzlüklerin ve idari makamların baskısı olduğu iddiaları bizi son derece endişelendiriyor” dedi.

“Türkiye’nin normalleşmenin elzemdir”

Aytunç, “31 Mart Mahalli idareler seçimini geride bıraktık. Bu süreçle alakalı olarak öncelikle; Geçirdiğimiz seçim atmosferine değinmek istiyorum. Yalan, iftira, şantaj, tehdit ayrıştırma bu seçimin şiarı oldu. Ayrıştırıcı üslup had safhaya ulaştı. Medya hiç olmadığı kadar kutuplaştırıcı bir üslup kullandı. Kazanmak için her yol mübah görüldü. TRTnin ve bazı medya kuruluşlarının ambargosu ise ne yazık ki had safhaya ulaştı. Bütün bu sürece rağmen Manen ve madden seçimde bizimle birlikte olan bütün gönüldaşlarımıza, teşkilat mensuplarımıza ve aziz milletimize teşekkür ediyorum. Burada gecelerini gündüzlerine katarak seçim bölgelerinde çalışma yapan Büyükşehir, il, ilçe ve belde adaylarımıza gayretlerinden dolayı ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Yine Saadet Partisine gönül verip destekleyen seçmenimize teveccühlerinden dolayı teşekkür ediyorum. İki tercih arasına sıkıştırılan bölgelerde bizi üçüncü bir çıkış yolu olarak kabul edip oy veren seçmenlerimize de ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Seçim sürecinde tavrımız her zaman belliydi. Kutuplaşmadan, kavgadan uzak durulması gerektiğini vurguladık. Türkiye’nin normalleşmenin elzem olduğunu söyledik. Ne yazık ki seçim süreci bu temennilerimiz esas alınmadı” şeklinde konuştu.

“Bu seçimin kazananları ve kaybedenleri bellidir”

Bu seçimin kazananlarının ve kaybedenlerinin belli olduğunu belirten Aytunç, “Bu seçimde kucaklaşmanın, tebessümün temsili olan Saadet Partisi seçimin kazananıdır. İnanıyorum ki bu seçimin kaybedeni yok kazananı ise 80 milyon vatandaşımızdır. Bu sonuçlardan hem iktidar partisi hem de muhalefet partiler gereken dersi almalıdır. Bugün Türkiye’nin önünde büyük sorunlar vardır. Bunların en başında ise ekonomik sorunlar gelmektedir. Buradan açık bir şekilde ilan ediyorum, ekonominin düzeltilmesi için, Türkiye’nin içinde bulunduğu problemlerden kurtarılması için biz Saadet Partisi olarak üzerimize düşen neyse yardım etmeye hazırız. Buradan iktidara sesleniyorum biz birbirimizin düşmanı değil rakibiyiz. Ne olursa olsun bütün partileri bir araya getirip, kardeşlik iklimini tesis etmek sizin vazifenizdir. Bu konuda bize düşen vazife neyse yapmaya hazırız. Türkiye’nin artık daha fazla kutuplaşmayı kaldıracak takati kalmamıştır. Seçim sonuçları bize birçok mesaj vermektedir. Bu mesajlardan biriside Saadet Partisi’nin özgül ağırlığının öneminin artmasıdır. Saadet Partisi 1389 seçim bölgesinin tamamında aday çıkarabilmiş tek partidir. Doğu’dan Batı’ya, Antalya’dan Ordu’ya her yerde milletimizin karşısına çıkıp desteklerini istedik. Saadet Partisi seçime girdiği her bölgede oy almayı başararak bir Türkiye Partisi olduğunu göstermiş oldu. Saadet Partisi bu seçimlerde 1.290.588 seçmenimizin teveccühü ile %3 bandında oy almıştır. Alınan bu oy ile Saadet Partisi siyasetteki kilit parti rolünü perçinlemiştir bu manada elde edilen sonuçları çok önemli görüyorum. Saadet Partimiz gerek teşkilat gücü, gerek milletimizin desteği ile önümüzdeki sürecin kilit partisi olmaya devam edecektir. Saadet Partisi’nin desteğinin olmadığı bir siyasetin başarılı olmayacağı çok açıktır. Biz iyinin doğrunun güzelin faydalının ve adil olanın toplumumuzda yaygınlaşması ve hakim olması mücadelemize devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

Aytunç, son olarak şunları söyledi: “Buradan teşkilat mensuplarımıza seslenmek istiyorum; Türkiye’nin problemleri önümüzdedir. Gecemize gündüzümüze katıp çalışmak mecburiyetindeyiz. Bu sebeple şairin dediği gibi “biz koşu bittikten sonra da koşan atlarız…” Bu nedenle kaldığımız yerden aynı özveri ile çalışmaya ve gayret göstermeye devam edeceğiz. İnanıyoruz ki yeni bir dünya yeniden büyük Türkiye ideallerimiz fedakar insanlarımızın omuzlarında yükselecektir.”

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat