SON DAKİKA

Bingöl Gençlik Araştırması Kitabı Basıldı

Bu haber 04 Nisan 2019 - 13:40 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Üniversitesi ile ARGETUS Araştırma Şirketi tarafından Bingöl’de yaşayan 15-29 yaş arası gençlerin yaşam becerileri, kimlik, değer, din ile ilişkileri, ülke sorunları ve çözüm önerileri ülkemizin gelecek vizyonu hakkında ne düşündükleri sorularının sorulduğu araştırmanın sonuçları kitaplaştırıldı.  Bingöl Üniversitesi yayınlarından çıkan kitaba Bingöl Belediyesi destek verdi.

Editörlüğü Bingöl Üniversitesi’nden Doç. Dr. Cihat Yaşaroğlu ile ARGETUS Araştırma Şirketi direktörü Mehmet Ş. Aslan tarafından ortaklaşa yapılan Bingöl Gençlik Araştırması, aynı isimle kitaplaştırıldı. Aynı araştırmanın bulgularının sunumu “Modern Çağda Gençliğin Anlam Arayışı” Sempozyumunun açılış oturumunda yine Yaşaroğlu ve Aslan tarafından yapılmıştı. Bu araştırma, Bingöl’de gençlik ile ilgili ilk defa bu derece kapsamlı bir bilimsel çalışma icra edilmiş olması ile öne çıkıyor. Bingöl Üniversitesi öğrencilerinin de katkısıyla yapılan araştırma, Bingöl için ilk olma özelliği de taşıyor.

2018 Bingöl Gençlik Araştırması hakkında değerlendirmede bulunan Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, “Bingöl Gençlik Araştırması, Bingöl’de yaşayan 15-29 yaş arası gençlerin yaşam becerileri, kimlik, değer, din ile ilişkileri, ülke sorunları ve çözüm önerileri ile ülkemizin gelecek vizyonu hakkında ne düşündüklerini ortaya koymak amacıyla gerçekleştirildi. İlk defa Bingöl için bu derece kapsamlı bir bilimsel çalışma icra edilmiş olması da ayrıca memnuniyet vericidir. Araştırma sonucunda elde edilen veriler, Bingöl ilinin genel bir gençlik haritasını çıkarması bakımından Bingöl stratejik planlamaları için bir fırsat olarak değerlendirilebilir. Bilimsel bir araştırma olan ve literatürdeki önemli bir boşluğu dolduran Bingöl Gençlik Araştırması, 15-29 yaş arası 478 gence ulaşılarak yüz yüze görüşmelerle yapıldı. Saha çalışmasının tüm zorluklarına rağmen bu araştırmayı gerçekleştiren ve kitaplaştırılmasını sağlayan Psikoloji Bölümü Öğretim Üyemiz olan Saha Koordinatörü Doç. Dr. Cihat Yaşaroğlu, İstanbul Üniversitesi’nden Doç. Dr. Yunus Kaya’ya, araştırma danışmanlığını yapan ARGETUS Araştırma Şirketinden Erol Erdoğan ve Mehmet Aslan’a, verilerin toplanması ve bilgisayar ortamına aktarılmasını sağlayan üniversitemiz öğrencilerine teşekkür ederim. Ayrıca, kitabımızın basımında bizlere destek olan Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi’ye de çok teşekkür ederim” dedi.

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat