SON DAKİKA

TIMSS Sınavı Uygulaması Yapıldı

Bu haber 03 Nisan 2019 - 14:19 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl’de E-TIMSS 2019 sınavı uygulaması İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin’in katılımıyla Ölçme Değerlendirme Merkezi koordinasyonunda Merkez İmam Hatip Ortaokulunda gerçekleştirildi.

Bingöl’de E-TIMSS 2019 sınavı uygulaması İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin’in katılımlarıyla Ölçme Değerlendirme Merkezi koordinasyonuyla Merkez İmam Hatip Ortaokulunda sağlıklı bir şekilde gerçekleştirildi. Engin, sınavdan önce öğretmen, öğrenci ve idarecilerle motivasyon arttırmaya dönük görüşmeler gerçekleştirdi ve sınavın yapılacağı fiziki ortamı yerinde ziyaret ederek, Öğrencilerin motivasyonlarının ve hazır bulunuşlarının oldukça yüksek olduğunu dile getirdi.

E-TIMSS 2019 sınavı uygulaması ile ilgili açıklamalarda bulunan Engin, “TIMSS’in temel amacı, dünya çapında matematik ve fen bilimleri alanlarında eğitim ve öğretimin gelişmesine yardımcı olmaktır. Proje bu amaç doğrultusunda öğrenci başarısındaki eğilimleri izlemekte ve ulusal eğitim sistemleri arasındaki farklılıkları belirlemektedir. Türkiye´nin de üyesi olduğu Uluslararası Eğitim Başarılarını Değerlendirme Kuruluşu (IEA) tarafından 4 yıllık döngülerle yapılan TIMSS, 5´inci ve 8´inci sınıf düzeyindeki öğrencilerin Matematik ve Fen Bilimleri derslerinde kazandığı bilgi ve becerilerin değerlendirilmesine yönelik yapılıyor.

Çalışma kapsamında öğrencilerin matematik ve fen bilimleri alanlarındaki performansları, eğitim sistemleri, öğretim programları, öğrenci özellikleri, öğretmen ve okulların özellikleri ile ilgili bilgiler toplanmaktadır diyen Engin, Ülkemizde TIMSS çalışması, Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü (ÖDSGM) bünyesinde yürütülen bu uygulama Türkiye´de 60 il ve 217 okulun katılımı ile gerçekleşen TIMSS 2019 uygulaması, Merkez İmam Hatip Ortaokulumuzda 29 öğrencimizin katılımıyla 2 Nisan 2019´da başarılı bir şekilde gerçekleştirilmiştir.” dedi.

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat