SON DAKİKA

Öğrenciler Stajlarını Yurt Dışında Yaptı

Bu haber 03 Nisan 2019 - 14:17 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde eğitim gören çırak öğrenciler, 14 günlük stajlarını Çek Cumhuriyeti’nde yaptı.

Bingöl Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü Mobilya ve İç Mekan Tasarımı Alanında eğitim gören 6 öğrenci, 2 öğretmen ile birlikte Avrupa Birliği Projesi kapsamında Çek Cumhuriyeti’nin Başkenti Prag’da 14 günlük ““Mobilya Alanında Yenilikçi Uygulamalar: CNC Tezgahları ile Mobilya Üretimi” stajı yaptı.

Projenin birinci hareketliliğinde Bingöl Merkezi Eğitim Müdürlüğü Mobilya ve İç Mekan Tasarımı Alanında 6 öğrenci, Proje koordinatörü Danyal Apuhan ve Okul Müdürü Kumriye Ekineker ile birlikte Çek Cumhuriyeti’nin Prag şehrinde “Mobilya Alanında Yenilikçi Uygulamalar: CNC Tezgahları ile Mobilya Üretimi” eğitimine katıldı. İki hafta boyunca  Prag’ın dört Meslek Lisesi okulunu gezip gözlem yapan öğrenci ve öğretmenler bu okullardan ikisinde okulun kendi öğrencilerinin uygulamalı eğitim yaptıkları mobilya atölyesinde uygulamalı eğitim yaptılar. Meslek yüksekokulu düzeyinde olan STREDNİ SKOLA okulunda 3 gün boyunca hem gözlem hem de uygulamalı eğitim gören öğrenciler europass ve sertifikalarını da bu okuldan aldılar.

Buradaki eğitim stajının ardından öğrenciler, Almanya’nın Dresden ve Avusturya’nın Viyana kentlerine düzenlenen kültürel gezi programlarına katıldı.

TECRÜBELERİNİ PAYLAŞACAKLAR

Eğitim stajına katılan ve Bingöl sanayisinde çalışan çırak öğrenciler, staj boyunca edinmiş oldukları kazanımlarını ve tecrübelerini Mesleki Eğitim Merkezindeki diğer öğrencilerle de paylaşacakları belirtildi. Yapılan çalışmalar ile birlikte CNC makineleriyle inovasyon politikasıyla top yekûn mesleki gelişim sağlanacak, geleceğin usta ve usta öğreticileri daha donanımlı yetişecek.

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat