SON DAKİKA

O Tarihi Köprü Yağmalandı

Bu haber 02 Nisan 2019 - 7:52 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Genç ilçesi Çaytepe Köyü Valyer Deresi üzerindeki 40 metre uzunluğundaki, 60 yıllık tarihi demiryolu köprüsünün yağmalandığı ortaya çıktı.

Genç-Tatvan güzergahı üzerinde inşa edilen Kalehan-1 ve Kalehan-2 HES barajı nedeniyle demiryolu deplase çalışmaları da yapıldı. Geçtiğimiz yıl Kasım ayında hizmete giren yeni güzergahtan dolayı demiryolu köprüsü atıl duruma düştü. Yaklaşık 40 metre olan ve tamamen demirden inşa edilen eski köprünün belli kısımlarının kesilip götürüldüğü görüldü.

Tahminen 2 buçuk ay önce yaşanan olayda köylüler, işin örgütlü yağmalama olduğunu düşünüyor. Köprüden tonlarca ağırlıkta demirin kesildiği görülürken, olayın duyulması üzerine yağmalamanın kim ve veya kimler tarafından yapıldığı araştırmak üzere adli mercilerce soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

Genç Gazetesine açıklama yapan köy sakinleri tarihi köprünün korunmasının önem arz ettiğini belirterek, “Bir an önce önlem alınması ve bu tarihi değerlerin korunması gerekmektedir. Eğer bunları korumayacaksak, bir dönemin tarihi eserleri tamamen yok edilip ortadan kaldırılacak” diyerek olayın aydınlatılması çağrısı yaptı.

Genç Gazetesi

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat