SON DAKİKA

Bingöl’de Otizm Farkındalık Yürüyüş Yapıldı

Bu haber 02 Nisan 2019 - 12:43 'de eklendi ve kez görüntülendi.

2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü nedeniyle Genç Caddesinde etkinlik düzenlendi.

Etkinlik İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, , aileler ve otizmli çocukların Postane kavşağından Dörtyol saat kulesi önüne yaptığı yürüyüşle başladı.

Dörtyol Saat kulesi önünde düzenlenen etkinliğe AK Parti Genel başkan yardımcısı Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz, Bingöl Milletvekili Feyzi Berdibek, 23. Dönem Milletvekili Yusuf Coşkun, Milli Eğitim İl Müdürü Kadri Engin, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mehmet Emin Çakan, aileler ve otizmli çocuklar katıldı.

Burada konuşan Engin, yaptığı açıklamada, engelleri insanların hayatından kaldırmanın devletin ve bizlerin en büyük hedeflerinden biri olduğunu belirterek, “Bugün ilimizde otizm hakkında farkındalık oluşturmak amacıyla bir araya geldik. Bu noktada gerçekten çok çalışıyoruz,” dedi.

Engin, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bugün istedik ki otizme dikkat çekelim. İnsanlarımız farkına varsınlar. Çünkü otizmli bireylerimizin erken fark edilmesi, rehabilitasyon ve tedavi süreçlerine erken katılmaları bu bireylerin sosyal çevre içinde daha rahat yaşam sürmelerini sağlıyor. Diliyoruz ki, toplumda bu tür engellerin olduğu otizmli bireylerimizde sağlıklı bir şekilde sosyal çevrelerinde yaşasınlar. Otizmli çocuklar aslında çok zeki çocuklar. Bizlerin üzerimize düşeni tam anlamıyla yaparak onları topluma kazandırmamız lazım. Otizmli bir çocuğa bakmak aileler açısından da çok zor bir süreç. O anlamda İlimizdeki Rehabilitasyon merkezleri, kamu kurum ve kuruluşlarımız, derneklerimiz ailelere yardımcı olmaktadır. Otizmli çocuklarımız için her şeyin daha iyisi daha güzelini yapmak için gayret ediyoruz.”

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat