SON DAKİKA

‘2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü’ Ziyaretleri

Bu haber 02 Nisan 2019 - 12:58 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Vali Kadir Ekinci ‘2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü’ münasebetiyle çeşitli ziyaretlerde bulundu.

İlk olarak Bingöl Özel Eğitim Uygulama Okulu’nu ziyaret eden Vali Ekinci burada öğretmen ve öğrenciler tarafından okul bahçesinde karşılandı. Vali Ekinci otizmli çocukların eğitim gördüğü sınıfları ziyaret ederek çocuklar ile bir araya geldi. Son derece keyifli dakikaların yaşandığı ziyarette Vali Ekinci çocukların el ürünlerini inceledi, çocuklara çeşitli hediyeler verdi ve her biri ile ayrı ayrı resimler çektirdi.

Vali Ekinci daha sonra Bingöl Özel Bir Umut Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret etti. Dersliklerde çocuklarımız ile bir araya gelen Vali Ekinci, her çocukla ayrı ayrı ilgilenerek eğitim süreçleri ile ilgili olarak yetkililerden bilgi aldı.

Burada yaptığı açıklamada Vali Ekinci şunları söyledi: “Bugün çok özel bir gün. Otizm ile ilgili olarak toplumda doğru bilginin yaygınlaşması ve farkındalık oluşması için ilimizde çeşitli etkinlikler yapılıyor. Ayrıca hükümetimizin de son yıllarda konuyla ilgili etraflı çalışmaları var. Konuyla ilgili Eylem Planı kapsamında, otizmli bireylerin topluma kazandırılması için önlemler alınıyor, çalışmalar yapılıyor; inşallah yapılmaya da devam edecektir. Bu kardeşlerimizi toplumsal hayatın içinde kendi ayakları üzerinde görmek bizler için en büyük mutluluk vesilesi olacaktır.”

Ziyaretlerinde Vali Kadir Ekinci’ye İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin de eşlik etti.

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat