SON DAKİKA

YSK Başkanı Açıkladı: İstanbul’da İmamoğlu önde

Bu haber 01 Nisan 2019 - 8:35 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Sadi Güven, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimine ilişkin, “Şu an itibarıyla Ekrem İmamoğlu 4 milyon 159 bin 650 bana gelen rakam. Binali Bey’in 4 milyon 131 bin 761 oyu sisteme tanımlanmış vaziyette. İtiraz süreçleri devam ediyor.” dedi.

31 Mart seçimlerinin en çok merak edilen illerinden olan İstanbul;’da kıran kırana geçen seçimde CHP adayı Ekrem İmamoğlu az bir oy farkı ile seçimi kazanmaya yakın isim.

YSK Başkanı Sadi Güven, YSK binası önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, seçim sonuçlarında bu aşamadan sonra itiraz sürecinin başladığını ifade etti.

Salı günü saat 15.00’e kadar ilçe seçim kurullarına itirazların yapılabileceğini belirten Güven, ilçe seçim kurullarının 2 günlük bir karar verme sürecinin olduğunu dile getirdi.

İlçe seçim kurullarına karşı il seçim kurullarına itiraz edilebileceğini vurgulayan Güven, il seçim kurullarına itiraz sürecinin de 1 gün olduğunu aktardı.

Sadi Güven, il seçim kurullarının 2 gün içerisinde karar vereceğine dikkate çekerek, “Bazı kararlar illerde kesinleşiyor. Bazı kararlara karşı Yüksek Seçim Kuruluna gelinebiliyor. Yüksek Seçim Kuruluna itiraz için gelme süreci de 3 gün. Bu süreç işleyecek. İnşallah sonuçlar ülkemize, milletimize hayırlı olur.” diye konuştu.

İmamoğlu: Hep birlikte kazandık

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu hem kendi verilerine hem de YSK verilerine göre seçimi kazandığını ilan etti. İmamoğlu, Twitter hesabından teşekkür açıklaması yaparak “Hep birlikte kazandık” dedi.

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat