SON DAKİKA

Vali Kadir Ekinci’den ‘Miraç Kandili’ Mesajı

Bu haber 01 Nisan 2019 - 14:32 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Valisi Kadir Ekinci Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Vali Ekinci yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi:

“İdrak ettiğimiz mübarek üç aylar feyiz ve bereketinin bir başka gecesi olan ve ruhlarımıza huzur ve sükun veren Miraç Kandiline erişmenin sevincini yaşıyoruz.

Zamanın hikmetinden yoksun tecrübelerin maneviyatları zayıflattığı, dostluk ve kardeşliğin, selam ve muhabbetin, ahlak ve adaletin, bilgelik ve medeniliğin bu savrulmalardan nasiplendiği bir vasatta, ‘hatırlatan, uyaran ve öğreten’ sembollerimiz açısından bu gecelerimizin bir başka önemi vardır.

Hakkı ve sabrı tavsiyeleşerek iyiliklerin artması, gönülden gönüle sağlam köprüler kurulması, fıtratın ve vicdanın kodları ile belirlenmiş kültür ikliminin yaygınlaşması, medeniyet bilincimizin güçlü ve berrak hafızalarla yarınlara taşınması, sosyo-kültürel zenginliklerimizin hakikat ölçeğinde yeniden üretilmesi adına birer irfan parıltısı olan bu geceleri hakkıyla idrak etmeye çalışmalıyız.

Bu geceyi ve tüm zamanları aziz bilerek, afakta ve enfüste gözlediğimiz sayısız işaret ile ibadetlerimize ve ahlakımıza bilginin gölgesinde çeki düzen vermeli, ümmetin dinmeyen acıları ve yeryüzünün tüm mağdurları için dualar etmeli, ümitsizlikten kurtulmalı, ‘Hakkın vadettiği günlerin doğacağı’ ufuklara umutla bakmalıyız.

Bu mübarek gün ve geceler vesilesiyle birlik, paylaşım ve dayanışmaya daha çok önem vermeli, kırgınlıklardan kaçınarak af yolunu tutmalı, arınmayı ve mağfiret dilemeyi marifet bilmeli, hatalarımızı telafi etme cihetine gitmeliyiz. Aklımızı ve yüreğimizi nefret ve düşmanlık gibi duygulardan temizlemeye çalışmalı, eşref-i mahlukat olduğumuzu unutmadan manayı ve istikameti, fazilet ve erdemi ön plana çıkaran bir hayatı tercih etmeliyiz.

Bu duygularla; gecemizin insanlığın huzur, barış ve hidayetine vesile olmasını diler, Bingöllü hemşerilerimin ve tüm Alem-i İslam’ın Miraç kandilini tebrik ederim.”

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat