SON DAKİKA

Bingöl Sandık Başında

Bu haber 31 Mart 2019 - 7:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl, 5 yıl boyunca görev yapacak yerel yöneticilerini seçmek için sandık başında. Bingöl merkez ve tüm ilçelerinde oy verme işlemi saat 07.00’de başladı, 16.00’da ise sona erecek.

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Bingöl’de de vatandaşlar 5 yıl boyunca görev yapacak yerel yöneticilerini seçmek için sandık başında. Bingöl genelinde kurulan 777 sandıkta toplam 185 bin 419 seçmen oylarını kullanmak için saat 07.00 itibari ile sandık başına gitmeye başladı.

OY PUSULALARI TEK ZARFA KONULACAK

İl genel meclisi üyeliklerine ilişkin pusula “turuncu”, belediye başkanlığına ilişkin oy pusulası “mavi”, belediye meclisi üyeliğine ilişkin oy pusulası ise “sarı” renkli olacak. Oy pusulaları tek zarfa konulacak.

Hastalığı veya engeli sebebiyle yatağa bağımlı seçmenler için bu seçimde de seyyar sandıklar oluşturuldu. Bu seçmenler, seyyar sandıklarda oylarını kullanabilecek.

ÖNCE HANGİ PUSULA SAYILACAK?

Seçimde sırasıyla belediye başkanlığı, belediye meclisi üyeliği, il genel meclisi üyeliği ve muhtarlık seçimlerine ait oy pusulalarının sayım ve dökümü yapılacak.

Bingöl genelinde sandıklar saat 16.00’dan önce açılmayacak. Sandık seçmen listesindeki bütün seçmenler, oylarını kullanmış olsa bile oy vermenin bitim saatinden önce sandıklar kesinlikle açılamayacak. YSK tarafından yayın yasağı kaldırılmadan sonuçlar açıklanamayacak.

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat