SON DAKİKA

Yılmaz’ın Eski Danışmanından Çok Konuşulacak Yazı

Bu haber 29 Mart 2019 - 14:34 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Cevdet Yılmaz’ın Kalkınma Bakanlığı yaptığı dönemde danışmanlığını yapan Yılmaz Ekinci yerel seçimler öncesi Bingöl’de ki siyasi atmosferi MHP özelinde ele alan bir yazı kaleme aldı.

Ekinci’nin Bingöl Online Gazetesinde yayımlanan 26 Mart tarihli ve “Sosyal Olaylara Şahitlik ve Yerelde Esen Mhp Rüzgarı” başlıklı yazısının ilgili bölümü şu şekilde:

Bingöl’de Yerel Seçim ve Esen MHP Rüzgarı.

Bu yerel seçimi, Bingöl yerelinde diğer illere göre farklılaştıran bir çok faktörü sayabilirim.

Bingöl yerelinde MHP Teşkilatı, toplumu ayrıştırmadan, demogojik sloganlara sarılmadan, siyasetine bütün katmanları dahil ederek ve kucaklayarak bir çalışma programı yürüttü.  Bu çalışmanın sonucunu ciddi bir oy artışıyla sandığa yansıyacağını göreceğiz.

Birincisi, Bingöl ilindeki seçim kesinlikle Cumhur İttifakı’ndaki adaylar arasında geçiyor. Belediye Başkan adayı Sayın M.Ziya Buyankara ile Sayın Erdal Arıkan arasında cereyan ediyor.

İkincisi, Sayın Cumhurbaşkanımız Bingöl ilinde çok seviliyor. Bu seçim mevcut Cumhur ittifaki açısında özellikle  Ak Parti ile MHP açısında  bir nevi sınav teşkil ediyor.

Üçüncüsü, 40 yıllık bir aradan sonra Bingöl’de esen MHP rüzgarının gücü test ediliyor. Ki bu defa gördüğüm kadarıyla Bingöl’de MHP, Belediye Başkanlığını en güçlü bir şekilde almaya hazır.

Dördüncüsü, Bingöl’de varlığı devam eden – eski siyaset tarzı ve siyasetçiler için bir nevi plesibit  özellik taşıyor . Yani Bingöl’de siyaset bu defa çok farklı ve onun için rüzgar çok farklı esiyor.

Beşincisi, seçimi kazanmaya en yakın parti olarak MHP  ve  adayı M.Ziya Buyankara  önde  görünüyor.

Altıncısı, dönüşümü, değişimi okuyan ve halka dokunmasını bilen, fiili olarak 12.000 ev ziyaretinde bulunan MHP adayı Sayın M.Ziya Buyankara olmuştur.  

Yedincisi, ayrıca hakkını teslim etmemiz gereken ve Bingöl’de çok sevilen MHP İstanbul Vekili Sayın Arzu ERDEM’İN  özel  gayret ve çalışmasıdır.

Sekizincisi, Ak Parti teşkilatının metal yorgunluk türbalansına girdiği ve buradan bir türlü çıkamadığı görülüyor. Çünkü Ak Parti kendi varoluşsal gerekçelerine uygun politik bir dil  ve politikalar üretemediği için kendisiyle çelişen politik bir dil ile varolmaya çalışıyor. Bu yeni durum, yerel seçimlerde test edilecektir. Bu yeni durumu yerel seçimlerden sonra daha geniş bir şekilde analiz edeceğim.  

Dokuzuncu, seçmenin geneli  “ eski halin” devamından yana olan politikalar istemiyor.  Bu durum direkt olarak MHP’ye yarıyor. Çünkü MHP değişimi vaad ediyor.

Halkın neden MHP adayı M. Ziya Buyankara’ya bu kadar teveccüh ettiğinin de bir çok sebebini   sayabiliriz.

 *Birincisi, ehliyet ve liyakat,

 *İkincisi, adalet ve hukuk,

 *Üçüncüsü, kabiliyet ve başarı,

 *Dördüncüsü, tarafsızlık ve kucaklayıcılık,

 *Beşincisi, yeni tecrübe ve deneyim,

 *Altıncısı, yeni projeler ve hizmet,

 *Yedincisi, denenmemiş olmak ve siyasette yeni yüz olmak

 *Sekizincisi, yerel, bölgesel ve ulusal düzeyde  MHP adayının kazanması durumunda, Devlet’in Bingöl’ün kalkınmasına daha pozitif bir katkı koyacağına dair  halkın beslediği inançtır.

Sessiz çoğunluk bu defa tercihini Bingöl’de MHP’den yana kılmış gibi görünüyor.

Bingöl’de siyaset değişiyor. Yepyeni bir dönemece giriyoruz. Bazı siyasetçiler, siyaseti  deneme tahtası yaparak kendilerini ateşe atmışlardır. Bunun sonucunu sandıklar açıldığında göreceğiz.

Görebildiğim kadarıyla bu değişimin, dönüşümün  Türkiye genelinde  kazananı MHP  olacaktır ve yerelde ise seçimi etkileyecek ve  kazanacak olan yine MHP  adayı M. Ziya Buyankara  olacağıdır.

Ben seçimin ülkemize, şehrimize  ve insanlığa hayırlara vesile olmasını diliyor ve şimdiden tüm Belediye Başkan adaylarına başarılar diliyorum.

Yazının tamamını okumak için tıklayınız

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat