SON DAKİKA

Hafız Yetiştirmek İçin 4 Yıllık Protokol İmzalandı

Bu haber 29 Mart 2019 - 15:13 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İl Müftülüğü arasında Hafızlık ve Akademik Başarıyı Arttırma işbirliği kapsamında Selahaddin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesi bünyesinde Hafız öğrenci yetiştirilmesine dair 4 yıl sürecek olan işbirliği protokolü imzalandı.

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi kapsamında, Milli Eğitim Müdürlüğü ile İl Müftülüğü arasında Hafızlık ve Akademik Başarıyı Arttırma Projesi kapsamında Selahaddin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesi bünyesinde Hafız öğrenci yetiştirilmesine dair işbirliği protokolünü imzalandı.

Selahaddin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesinde gerçekleştirilen imza törenine İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, İl Müftüsü Muammer Genç ve okul müdürü Mehmet Emen katıldı.

İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile İl Müftülüğünün iş birliği çerçevesinde imzalanan 4 yıllık protokol ile  öğrencilerin akademik başarının yanında hafız yetiştirme alanında düzenlenecek çalışmaları belirlemek, hafızlık eğitiminin okul ile birlikte gerçekleştirerek öğrencinin örgün eğitimin dışına çıkmadan veya dondurulması halinde okulun akademik takibi altında hafızlığının tamamlanmasını sağlamak, Din eğitimi konusunda Ülkemizin hafız ihtiyacının karşılanmasına katkı sunmak, Selahaddin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesinde eğitim gören öğrencilerin dört yıllık eğitimleri süresince hafızlık eğitimi de almaları ve bu kapsamda yetiştirilen öğrencilerin ortaokulu bitirdiklerinde okuldan hafız olarak mezun olmalarını sağlamak, velilerin öğrencilerini başka bir kuruma ihtiyaç duymadan kaliteli hafızlık eğitimi, dil eğitimi ve akademik eğitim alma ihtiyaçlarının karşılanması deflenmekte.

Protokolün imzalanmasının ardından açıklamalarda bulunan İl Müftüsü Muammer Genç, “İl Müftülüğümüz ile Milli Eğitim Müdürlüğü’nün işbirliği ile yetişen nesiller ve gençlik bakımından çok güzel neticeler elde edileceğini vurgulayan Müftü Genç, Malum olduğu üzere, bizim ortak yönlerimiz var. Ortak yönlerimizden bir tanesi de okumak, yazmak, kitap, ders, öğretmen, öğrenci ve kurs, bizim ortak yanlarımızdır. Ben inanıyorum ki ilimizde bu iki kurum el ele verir ise yetişen nesiller ve gençlik bakımından çok güzel neticeler, geri dönüşümler olacaktır.” ifadelerini kullandı.

Protokol maddelerini yerine getirmek için ellerinden gelenini yapacaklarını söyleyen Genç, “Milli Eğitim Müdürlüğü’müzün bizden talepleri ne ise azami derecede bunu yerine getireceğiz. Bizim de zaman zaman isteklerimiz olacaktır. Bugüne kadar da isteklerimize olumlu cevap verdiler ve bu durumda kendilerine teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Engin; İki kurum el ele verirse yetişen nesiller bakımından çok güzel neticeler olacaktır”

İl Milli Eğitim Müdürü Kadni Engin,”Öğrencilerimizin akademik başarılarının yanında Din’i ve manevi değerlerinin de geliştirilmesi açısından, İl Müftülüğümüz ile birlikte 4 yıllık işbirliği için protokolü imzalamak amacıyla bir araya geldik. Zaten bizim önceden de Müftülüğümüz ile birlikte yürüyen projelerimiz ve işbirliği protokollerimiz vardı. Bugün de Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi kapsamında, Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile İl Müftülüğü arasında Hafızlık ve Akademik Başarıyı Arttırma Projesi kapsamında Selahaddin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesi bünyesinde Hafız öğrenci yetiştirilmesine dair 4 yıl sürecek olan işbirliği protokolünü imzalamak maksadıyla bir aradayız. Amacımız, Müftülüğümüzün, din görevlerimizin derin bilgilerinden faydalanmak ve özellikle eğitim kurumlarımızdaki öğrencilerimizin din görevlileri tarafından da desteklenmesi sağlanmaktadır.”

Yapılan işbirliği neticesinde İlimizdeki Selahaddin Eyyubi Anadolu İmam Hatip lisemizdeki öğrencilerin faydalanacağına işaret eden Engin, “özellikle bizim okullarımız ile Hafızlık dersleriyle,  müftülüğümüzün öğretim görevlileri tarafından verilmesi için Sayın Müftümüz ile işbirliği yaptık. Karşılıklı eğitim, karşılıklı diyalog ve karşılıklı paylaşım için bugün buradayız. Bu işbirliği protokolü İlimiz için hayırlara vesile olur inşallah.” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Engin ve İl Müftüsü Genç imzalanan işbirliği protokolünün hayırlı olması temennisinde bulunarak, Mehmet Akif Ersoy’un “Asım’ın Neslini oluşturmak için gayret içerisinde olacaklarını ifade etti.

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat