SON DAKİKA

Bingöl’de Algı Operasyonları Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Bu haber 28 Mart 2019 - 6:26 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Seçime sayılı günler kalırken belediye başkanlığı için yarışan siyasi partilerin algı operasyonları da tüm hızıyla devam ediyor.

Türkiye’nin pek çok ilinde yerel seçimlere ittifak halinde giren Ak Parti ve MHP Bingöl‘de bu tercihi kullanmamış ve ayrı ayrı seçime girme kararı almışlardı. Her iki parti teşkilatı ve adayları çalışmalarına devam ederken, özellikle sosyal medya üzerinden karşılıklı yapılan algı operasyonları ile taraflar birbirlerine psikolojik üstünlük sağlamak için çalışıyorlar.

Algı operasyonu ilk olarak sosyal medya üzerinden dolaşıma sokulan bir anket sonucu üzerinden yürütüldü. Özellikle Ak Parti teşkilatında görevli isimlerin de paylaştığı anket sonuçlarına göre Bingöl’de seçim Ak Parti adayı Erdal Arıkan ve HDP adayı Hişyar Özsoy arasında geçiyormuş izlenimi verildi. Hatta ilk olarak söz konusu anket firması Erdal Arıkan’ın cumhur ittifakı adayı olduğunu ilan ederken, daha sonra bu hatasını düzeltti. Fakat aynı anket firmasına ait dolaşıma sokulan başka sonuçlarda da MHP adayı Ziya Buyankara’nın adının yer almadığı görülüyordu. MHP kanadı, bu sonuçların manipülasyon amaçlı ve bilinçli bir şekilde iktidar partisi tarafından dolaşıma sokulduğunu iddia etti.

Daha sonra yine sosyal medya üzerinden Ak Parti adayı Erdal Arıkan’ın, MHP adayı Ziya Buyankara lehine çekildiği ve cumhur ittifakı adayının Ziya Buyankara olduğu yönünde paylaşımlar yapıldı. Bunun üzerine Ak Parti İl Başkanlığı söz konusu kişilere yönelik suç duyurusunda bulunulduğunu açıkladı.

Tarafların birbirlerine yönelik psikolojik hamleleri devam ediyor. Son olarak Ak Parti’ye yakın isimlerin sosyal medya üzerinden yeniden söz konusu anket firmasının farklı sonuçlarını, yine Ziya Buyankara ismi ankette yer almayacak şekilde, dolaşıma soktukları görüldü.

Seçime sayılı günler kalırken, iki ortağın yereldeki temsilcileri arasında süren algı operasyonuna en çok sevinen kitle ise kuşkusuz HDP kanadı.

Haber Analiz/Ahmet Üstün

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat