SON DAKİKA

İşletme Cetvellerini Bildirmeyenlere Ceza

Bu haber 27 Mart 2019 - 7:59 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Mehmet Mesut İlhan, 2018 yılına ait Yıllık İşletme Cetvellerini 30 Nisan 2019 tarihine kadar bildirmeyen işletmelere para cezası uygulanacağını bildirdi.

İlhan yaptığı açıklamada, şunları söyledi: “6948 Sayılı Sanayi Sicil Kanunu kapsamında Sanayi Sicil Belgesi alan işletmeler aynı kanunun 5. inci maddesine göre her yıl vermek zorunda oldukları bir yıllık faaliyetlerini gösteren yıllık işletme cetvellerini takvim yılı sonundan itibaren en geç dört ay içinde (30 Nisan tarihi mesai bitimine kadar) bağlı bulundukları Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüklerine bildirmek zorundadırlar. Buna göre en geç 30 Nisan 2019 tarihi mesai bitimine kadar Sanayi Sicil Belgesi olan işletmeler tarafından verilmesi gereken 2018 yılına ait Yıllık İşletme Cetveli ile ilgili olarak; Bakanlığımızın “https://sanayisicil.sanayi.gov.tr’’ internet adresinde “Sanayi Sicil Bilgi Sistemi’ tıklanarak kullanıcı kaydı yapıldıktan sonra (daha önce kayıt olanlar kullanıcı adı ve şifre ile girebilirler) yıllık işletme cetveli menüsünden 2018 yılı yıllık işletme cetveli bilgileri girilmelidir. Bakanlığımızın sitesinde meydana gelebilecek problemlerden dolayı bilgilerin girilememesi durumunda yıllık işletme cetveli formu doğru ve eksiksiz olarak doldurulduktan sonra imzalı ve kaşeli olarak bir dilekçe ekinde il müdürlüğümüze gönderilmelidir” dedi.

İlhan ayrıca 2018 yılına ait Yıllık İşletme Cetvellerini zamanında vermeyen işletmelere 1294 Türk Lirası idari para cezası uygulanacağını belirtti.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    sperrmuellberlin.org

    abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

    Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat