SON DAKİKA

“Bizler İlk Emri ‘Oku’ Olan Bir İnanca Mensubuz

Bu haber 22 Mart 2019 - 15:33 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl’de 2018 yılında en fazla kitap okuyan öğrenciler Vali Kadir Ekinci’yi makamında ziyaret etti. Ekinci; “Bizler ilk emri ‘Oku’ olan bir inanca mensubuz” dedi.

‘55. Kütüphaneler Haftası’ programı ile ilgili Vali Ekinci’ye bilgi veren İl Kültür ve Turizm Müdürü Kasım Barman, her yıl Mart ayının son Pazartesi gününden başlayarak bir hafta devam eden Kütüphaneler Haftası’nın bu yıl 55’incisini kutladıklarını söyledi. Bu haftayı farklı etkinliklerle dolu dolu geçirmeyi planladıklarını aktaran Barman, desteklerinden dolayı teşekkür ederek Vali Ekinci’ye günün anlamını belirten bir hediye takdim etti.

Vali Ekinci de ‘Kütüphaneler Haftası’ dolayısıyla yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek şunları söyledi:

’55. Kütüphaneler Haftanızı kutluyorum. Hafta münasebetiyle il genelinde yapılacak etkinliklerin geniş kesimlerde kitaba, okumaya ve düşünmeye dönük bir farkındalık yaratacağını umuyorum. Kütüphane Haftası’nın 7’den 70’e kitap okuma alışkanlığına katkıda bulunduğu verimli bir hafta olmasını diliyorum.

Bizler ilk emri ‘OKU’ olan bir inanca mensubuz. Yine Peygamber Efendimiz ‘Beşikten mezara kadar ilim tahsil ediniz’ diyerek bilgi ile münasebetimizin hayat boyunca devam etmesini tavsiye eder. Yaşadığımız zamanları daha iyi kavramak, toplumsal sorumluluklarımızı hakkıyla ifa edebilmek ve dünden aldığımız medeniyet mirasını yarınlara taşıyabilmek için kitap ve okuma ile yakın diyalog halinde olmalıyız. 

‘Kitap Okuma Medeniyetin En Önemli Göstergelerindendir’

Evreni, insanı ve eşyayı daha iyi ve daha doğru kavramak için bilginin daima bir ‘güç’ olduğunu unutmamalıyız. Ayrıca göz nuru ve alın teri ile edinilen bilginin kişiyi üstün kıldığını da bilmeliyiz. Bilenler ile bilmeyenlerin aynı olmadığını ve milletimizin geleceğini tayinde bilme ve bilinç konularının belirleyici olduğunu ısrarla işlemeliyiz. Onun için diyoruz ki, medeniyetin en önemli göstergelerinden biri de kitap okumadır. Değişik programlar ve etkinliklerle toplumdaki kitap okuma alışkanlıklarını daha ileri düzeylere taşımalıyız.

Okuyan insan arayış halindeki insandır. Hakikate doğru; sevgiye, iyiliğe ve kaliteli olana doğru hareket halindedir sürekli. Kitap ve bilgi eksenli yoğunluklar kişiyi ve toplumu hayırlarda buluşturur. Bu duygu ve düşüncelerle 55. Kütüphane Haftası’nı kutlar, ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını dilerim.”

Ziyaret, Vali Kadir Ekinci’nin en çok kitap okuyan öğrencilerle kitap üzerine yaptığı sohbet ve çeşitli hediyelerin takdimi ile sona erdi.

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat