SON DAKİKA
Adanaspor Akhisar Belediyespor Alanyaspor Antalyaspor Beşiktaş Bursaspor Çaykur Rizespor Fenerbahçe Galatasaray Gaziantepspor Gençlerbirliği İstanbul Başakşehir Kardemir Karabükspor Kasımpaşa Kayserispor Konyaspor Osmanlı Spor Trabzonspor

Halk Oyunları Büyük Beğeni Aldı

Bu haber 18 Mart 2019 - 6:37 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl’de gerçekleşen ‘halk oyunları’ yarışmasında dereceye giren kulüpler, ilimizi Bölgeler Arası Halk Oyunları Yarışmasında temsil edecek.

2018-2019 Kulüplerarası Halk oyunları birinciliği yarışması renkli görüntülere sahne oldu.

Karşıyaka Kapalı Spor Salonu’nda 11 ekibin katılımıyla yapılan yarışmada oyuncular dereceye girebilmek için ter döktü.

Minikler, Yıldızlar ve Gençler Kategorisinde düzenlemeli; Minikler, Yıldızlar, Gençler ve Büyükler kategorisinde düzenlemesiz olmak üzere 9 kategoride yapılan yarışmalarda Bingöl yöresine ait oyunları ve birbirinden güzel figürleri sergileyen ekipler bol bol alkış aldı.

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Bingöl İl Temsilcisi Ahmet Vural yaptığı açıklamada, “Öncelikle bu organizasyonun yapılmasında desteklerinden dolayı Türkiye Halk Oyunları Federasyon başkanımıza teknik ekibimize, halk oyunları yarışmamıza il içinden ve ilçelerimizden katılan kulüplere, idarecilerine, oyuncularına, çalıştırıcı ve bizleri yalnız bırakmayıp salonda alkışlarıyla destekleyen seyircilerimize teşekkür ediyorum. Yine il içinden ve il dışından gelen hakem, jüri heyetimize, organizasyonda ev sahipliği yapan Bingöl Gençlik ve Spor İl Müdürümüze ve çalışanlarına teşekkür ediyoruz. Bizim gönlümüzde yarışmalara katılan tüm ekipler birincilik ödülünü hak edecek oyunlar sergilemişlerdir.” ifadelerini kullandı.
 

Kulüplerarası Halk oyunları birinciliği yarışmasında dereceye girenler şu şekilde:

Minikler Düzenlemeli Kategorisinde 1. olan Belediye Yaşam Spor Kulübü Derneği

Yıldızlar Düzenlemeli Kategorisinde 1. Olan Binhad Spor  Kulübü Derneği

Gençler Düzenlemeli Kategorisinde 1. olan Binhad Spor Kulübü Derneği


MİNİKLER DÜZENLEMESİZ KATEGORİSİNDE;

1.Çevlik Halay Gençlik ve Spor Kulübü Derneği

2- Yükselen Gençlik Spor Kulübü Derneği

3- Binhad Spor Kulübü Derneği

YILDIZLAR DÜZENLEMESİZ KATEGORİSİNDE;

1-İl Özel İdare Spor Kulübü Derneği

2-Bingöl Gençlik Spor Kulübü Derneği

3-Bingöl Folklor Araştırma ve Geliştirme Derneği

GENÇLER DÜZENLEMESİZ KATEGORİSİNDE

1-Çevlik Halay Gençlik ve Spor Kulübü Derneği

2- Belediye Yaşam Spor Kulübü Derneği

3-Kartal 12 Gençlik ve Spor Kulübü Derneği

BÜYÜKLER DÜZENLEMESİZ KATEGORİSİNDE

1- İl Özel İdare Spor Kulübü Derneği (İl birincisi)

EN İYİ PERFORMANS ÖDÜLÜ;

Solhan Kültür Yardımlaşma Gençlik Spor Kulübü

ONUR ÖDÜLÜ;

Bingöl Üniversitesi Öğrenci Topluluğu ekibi

Ayrıca Solhan Kültür Yardımlaşma Gençlik Spor Kulübü ile Bingöl Üniversitesi Öğrenci Topluluğu ekiplerinin gösterileri yarışmaya renk katarken, birinciler bölge yarışmasında 4-5 Mayıs’ta Van’da ilimizi temsil edecekler.

Bingölsürmanşet

PUAN DURUMU
Süper Lig
# TAKIMLAR O AV P
PTT 1.Lig
# TAKIMLAR O AV P
LİG FİKSTÜRÜ
Süper Lig
PTT 1.Lig

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat