SON DAKİKA

9. Ortadoğu Fuarına 2 Firma Katıldı

Bu haber 18 Mart 2019 - 6:48 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Diyarbakır’da düzenlenen 9. Ortadoğu İnşaat Fuarına, Bingöl’den Mavi Çizgi Mobilya ile Aksa Mermer Firmaları katıldı. Ayrıca Boyut Stil Firması ile Amil İnşaat Firması yetkilileri fuara katılımcı olarak iştirak ettiler.

TÜYAP Diyarbakır Fuar Merkezi’ndeki  ‘9. Ortadoğu İnşaat Fuarı’na Bingöl’den Mavi Çizgi Mobilya ile Aksa Mermer Firmaları katıldı. Ayrıca Boyut Stil Firması ile Amil İnşaat Firması yetkilileri fuara katılımcı olarak iştirak ettiler.

Fuar, ülke ekonomisinde önemli bir paya sahip yapı sektöründeki tüm yeniliklerin, gelişmelerin ve ürünlerin sergileneceği, sektördeki gelişme ve yeniliklerden haberdar olma, sektör içinde durum analizi yapabilme, müşterilerle bir araya gelebilme, bayilik verme, mevcut bayilerle ilişkileri geliştirme gibi birçok imkanı sunarken mimar, mühendis, müteahhit, kamu kurumları ve yatırımcı kuruluşlar ile nihai tüketicileri ve yurtdışından İran, Irak, Mısır ve Almanya’dan gelen alım heyetlerini katılımcı firmalarla buluşturdu. Bu firmalar dışında Irak, İran, Ürdün, Mısır ve Almanya’dan heyetler geldi. Fuarın, durağan ekonomiye bir hareketlilik getireceğini umuluyor. 

Türkiye’nin farklı illerinden fuara 82 firma katıldı. Bingöl’den 2 firmanın katılımcı ve 2 firma yetkilisinin de iştirakçi katılımcı olarak katıldığı 9.Ortadoğu İnşaat Fuarında; inşaat malzemeleri, yapı teknolojileri, iş ve inşaat makinelerine ilişkin ürün ve hizmetler geniş bir yelpazede sergilendi. Fuarın, gerek inşaat sektörüne gerekse Bingöl ve ülke ekonomisine katkı sağlayarak, bölge yatırımlarının gelişmesine de katkı sağlayacağı vurgulandı.

Bölgedeki bu tarz fuarların önemli olduğuna değinen Boyut Stil Firma yetkilisi Abdullah Kaya, sektörel bazda Bingöl’deki yerli firmaların tanıtılması açısından ekonomiye katkı sağlayacağını belirtti.

Kaya, “Fuarın İlimizin tanıtılması ve inşaat sektörünün ileriye dönük yatırım amaçlı çalışmaları açısından önemli olduğunu düşünüyorum. İlimizdeki ekonomik gelişmelere de büyük katkısı olacaktır” dedi.

Amil İnşaat Yetkilisi İsak Amil ise, “Özellikle Ortadoğu’dan fuara gelen katılımcılara ilimizde yaptığımız çalışmalar anlatıldı. İhracat konusunda görüşmelerimiz oldu. Bu tarz fuarların durağan geçen ekonomimize canlılık katacağını bekliyoruz. Özellikle İran, Irak, Mısır ve Almanya’dan gelen alım heyetleri ile görüşmeler gerçekleştirildi. Ortadoğu pazarına daha fazla ağırlık verilerek Bingöl’ümüze ihracat noktasında katkı sağlayacağını bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Fuara katılımcı olarak iştirak eden Mavi Çizgi Mobilya Firma yetkilisi Mehmet Şirin Başaran, 20’ye yakın yurt dışından gelen firma ile görüşmeler gerçekleştirdiğini ifade ederek, “Mavi Çizgi Mobilya Bingöl’de 9 yıldır çalışmalarını yürütmektedir. Firmanın kuruluşundaki temel hedefimiz firmamızı ilimiz dışında Türkiye ve bölge ülkelerinde güvenilen ve tercih edilen bir firma haline getirmektir. Kuruluşundan bugüne kadar hedefinden sapmayan firmamız mobilya sektöründe bir marka olma yolunda ilerlemektedir. Firmamız, üretilen malzemelerden çalışanlarımıza kadar her yönüyle müşteriye güven vermektedir. AR-GE çalışmalarına çok önem veriyoruz. Bu kapsamda her yıl yeni ürünler geliştiriyoruz. Diyarbakır Fuar Merkezi’ndeki  ‘9. Ortadoğu İnşaat Fuarı’nda firmamıza gösterilen yoğun ilgi bölgedeki mobilya ihtiyacını açıkça gözler önüne sermektedir. Sadece yerelde değil, ülke dışından gelen katılımcılarda firmamızla görüşmeler yapmış ve birlikte çalışmak istediklerini belirtmişlerdir. Özellikle Irak, Mısır ve İran’dan gelen alım heyetleri ile görüşme teklifleri almış bulunmaktayız. Şuanda hedefimiz yurt dışına açılmak ve birçok ülkeye mobilya ihraç etmektir. Fuarda 15-20 yabancı firma ile görüşmeler gerçekleştirdik ve ikili görüşmeler için randevu aldık. Aksa Mermer’e ait granit tezgahlarla tamamladığımız ürünlerimiz, hem görüntü hem de kalite açısından sektörde önemli bir yer edinmiştir” dedi.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    sperrmuellberlin.org

    abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

    Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat