SON DAKİKA

‘18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’ Kutlandı

Bu haber 18 Mart 2019 - 14:04 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Çanakkale Zaferi’nin 104. yıl dönümü ve 18 Mart Şehitleri Anma Günü, ilimizde çeşitli etkinliklerle kutlandı. Kutlama programı il merkezindeki Şehitlik Anıtına çelenklerin sunulması ile başladı.

Valilik, Garnizon Komutanlığı, Belediye Başkanlığı, Bingöl Şehit Aileleri ve İnsan Hakları Derneği ve Bingöl Muharip ve İç Güvenlik Gaziler Derneği tarafından çelenklerin sunulması ile başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapılması ile devam etti.

Kutlama programının ikinci bölümünde şehir mezarlığında şehitlerin mezarları ziyaret edildi. Burada şehitleri için Kur’an-ı Kerim okutuldu, dualar edildi. Büyük bir duygu yoğunluğunun yaşandığı ziyarette konuşan Vali Kadir Ekinci: 

“Çanakkale Zaferi’nin 104. yıldönümü ve 18 Mart Şehitleri Anma Günü’ münasebetiyle, bu vatan ve bu millet için arkalarına bakmadan şehadete yürüyen tüm şehitlerimize ve ebediyete intikal etmiş tüm gazilerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Ruhları şad olsun, mekanları cennet olsun. Bugün de, vatan, din ve bayrak için yurt içinde ve yurt dışında çarpışan güvenlik güçlerimize güç ve kuvvet diliyorum. Allah birlik ve beraberliğimizi, dostluk ve kardeşliğimizi daim kılsın. Allah, ülkemizi ve milletimizi her türlü felaketten korusun” dedi.

Vali Kadir Ekinci daha sonra şehit aileleri ile birlikte tüm şehitlerin mezarlarını tek tek ziyaret ederek karanfil bıraktı.

Şehitlik ziyaretinin ardından etkinlikler Bingöl Belediyesi Kültür Merkezinde düzenlenen Anma Programı ile devam etti. Günün anlam ve önemine dair konuşma, sinevizyon gösterimi ve şiirlerin okunmasının ardından, ‘18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 104. Yıldönümü’ münasebetiyle düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere Vali Kadir Ekinci, 49. Komando Tugay Komutan V. T. Albay Ali Olcay Küçüktepe ve Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi tarafından ödülleri verildi.

Törene Vali Kadir Ekinci’nin yanı sıra, 49. Komando Tugay Komutan V. T. Albay Ali Olcay Küçüktepe, Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, İl Emniyet Müdürü Metin Akay, İl Jandarma Komutanı Albay Mevlüt Dirim, Bingöl Şehit Aileleri ve İnsan Hakları Derneği (BİŞHAK) Başkanı Naim Tan, Bingöl Muharip ve İç Güvenlik Gaziler Derneği Ziya Yener, kurum müdürleri, STK temsilcileri, askeri personel, şehit yakınları, gazi ve gazi yakınları ile vatandaşlar katıldı.

Vali Kadir Ekinci, programın ardından Bingöl Şehit Aileleri ve İnsan Hakları Derneği (BİŞHAK)’ni ziyaret ederek, burada şehit aileleri, gazi ve gazi yakınları ile bir araya geldi. Şehit aileleri, gazi ve gazi yakınları ile bir süre sohbet eden Vali Ekinci, şehit ve gazilerimizin çocukları ile de yakından ilgilendi.

Şehit yakınları ve gazilerle yaptığı sohbette Vali Ekinci şunları söyledi: “Bütün emeğimiz ve gayretimiz şehitlerimizin aziz hatıralarına sahip çıkma yönündedir. Canları pahasına bizlere emanet ettikleri değerleri yarınlara taşımanın bilinci ve çabası içerisinde olacağız inşallah. Bu vesileyle, hakkın rahmetine kavuşan kıymetli şehitlerimizi tekrar rahmet ve minnetle yad ediyorum. Allah mekanlarını cennet eylesin. Cennette cemaliyle şereflendirsin inşallah. Gazi kardeşlerimize de Rabbü-l Aleminden şifalar diliyorum. İnşallah en kısa sürede sağlıklarına kavuşurlar.  Aileleriyle birlikte sağlıklı sıhhatli güzel günler diliyorum.  Bizlere bugün ev sahipliği yaptığınız için çok teşekkür ediyoruz.”

Daha sonra Vali Ekinci, şehit yakınları, gazi ve gazi yakınları onuruna verilen öğle yemeği programına katıldı. Vali Ekinci programda yaptığı konuşmasında: “Öncelikle böylesine tarih şuuru ile yüklü mübarek bir günde davetimize icabet ettiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 104. Yıldönümü münasebetiyle ahirete intikal eden tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Mekânları cennet olsun. Bu vatan için dün olduğu gibi bugün de çarpışan güvenlik güçlerimize güç ve kuvvet diliyorum. Rabbim yardımcıları olsun. Tüm millet olarak dualarımızla güvenlik güçlerimizin yanındayız. Çünkü bizler, ‘Şehitler Tarihimizin Kalbidir’ diyerek şehadet kurumunu ve şehitlerini aziz bilen bir medeniyetin varisleriyiz.          

Bizim milletimiz istiklal ve istikbal denildiği zaman; vatan, din ve bayrak denildiği zaman canını dahi hiç çekinmeden feda edebilen bir millettir. Bu adanmışlık duygusu dünyada başka bir millet ve memlekette yoktur. Diğer ülkelerde harp olduğu zaman zaman oradaki insanlar bir şekilde savaştan kaçmanın yollarını ararlar. Bizde ise mukaddesatımız tehlikede olduğu zaman kadını ve erkeğiyle, genci ve yaşlısıyla herkes cepheye koşmak ve şehadet şerbetini içmek için hemen harekete geçer. İşte biz böyle mümtaz, böyle eşsiz bir milletin evlatlarıyız. Allah bu milletin bu aziz ve eşsiz duygularını daim etsin. Allah Şehitlerimize Rahmet Eylesin. ‘Çanakkale Ruhu ve Bilinci’ ebediyen kaybolmasın” dedi.

Şehit yakınları, gazi ve gazi yakınları onuruna düzenlenen yemek programına Vali Kadir Ekinci ve eşi Tuba Ekinci’nin yanı sıra, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz, Bingöl Milletvekilli Feyzi Bedibek, 49. Komando Tugay Komutan V. T. Albay Ali Olcay Küçüktepe, Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, kurum amirleri, STK temsilcileri ve şehit yakınları ile gazi ve gazi yakınları katıldı.

‘18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’ programı, Şehit Güvenlik Korucusu Ahmet Nebi’nin ve Şehit Astsubay Muhammed Koşan’ın Bahçelievler Mahallesinde ikamet eden ailelerine yapılan ziyaretler ile tamamlandı.

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat