SON DAKİKA

Kadın Emek Çarşısı Başvuruları Başladı

Bu haber 15 Mart 2019 - 12:06 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl’de Kadınların aktif ve verimli olarak çalışmasını ve sürdürülebilir bir yapıya kavuşmasını sağlamak üzere kurulan Kadın Emek Çarşısı’da bulunan işyerleri 6 aylığına kiraya verilecek.

Bingöl’de kadın istihdamını arttırmak, kadınların kendi imkanlarıyla ya da çeşitli kurs ve kurumlar bünyesinde ürettikleri ürünlerin pazarlanmasını sağlamak ve bu ürünlerin markalaşarak ticarileşmesini sağlamak amacıyla kurulan Bingöl’de Kadın Emek Çarşısı’nın aktif ve verimli olarak çalışmasını ve sürdürülebilir bir yapıya kavuşmasını sağlamak üzere Bingöl Valiliği koordinasyonunda, Bingöl Belediyesi, Fırat Kalkınma Ajansı Bingöl Yatırım Destek Ofisi, Halk Eğitim Merkezi, TOBB Bingöl Kadın Girişimciler Kurulu, Bingöl Mikrokredi Şubesi, Bingöl SYDV, KADEM Bingöl Şubesi ve Usta Öğretiler Derneği işbirliğiyle yapılan çalışmalar tamamlanarak işliklerin tahsisi için başvuru süreci başlatıldı.

15 Mart – 5 Nisan 2019 tarihleri arasında başvurular alınarak yapılacak değerlendirme işlemleri sonrasında işliklerin tahsisi yapılacak ve nisan ayı sonlarında Kadın Emek Çarşısı aktif olarak çalışmaya başlayacak. Başvuru yapmak için başvuru sahibinin kadın olması ve el emeği ürünler üretmesi yeterli olacağı belirtildi.

Alınacak başvurular önceden belirlenen değerlendirme kriterleri doğrultusunda ilgili kurumların temsilcilerinden oluşan bir komisyon tarafından değerlendirilerek en yüksek puanı alan başvuru sahiplerine Kadın Emek Çarşısı işlikleri 6 ay süreyle tahsis edilecek.

6 aylık süreçte Kadın Emek Çarşısı’ndaki 18 adet işlikte yer alacak kadınların birer girişimci haline gelmesi amaçlanarak bu alanda önümüzdeki süreçte eğitim vb. çeşitli etkinliklerin yapılması da planlandığı açıklandı. Ayrıca ilgili kamu kurumları ve STK’lar da buradaki kadın girişimcilere destek sağlayacak.

Başvuru formu için: http://investinbingol.gov.tr/tr/Sitecontents/view/315 internet adresinden ulaşabilirsiniz.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    sperrmuellberlin.org

    abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

    Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat