SON DAKİKA

“Kimse Milletin Parasını Çar Çur Edemez”

Bu haber 13 Mart 2019 - 6:54 'de eklendi ve kez görüntülendi.

31 Martta yapılacak yerel seçimlerde Büyük Birlik Partisinden Bingöl Belediye Başkan Adayı olan Şeref Varolgüneş, yazılı basın açıklaması yaptı. Varolgüneş, “Bizim olduğumuz yerde kimse milletin parasını çar çur edemez” dedi.

Varolgüneş, yaptığı açıklamada, “Bizim olduğumuz yerde kimse milletin parasını çar çur edemez. Bizim olduğumuz yerde hiç kimse imar rantı devşiremez. Bizim olduğumuz yerde vatandaşın babasından, dedesinden kalan arsasını, tarlasını üç kuruşa istimlak, ya da başka usulsüzlüklerle başına oyun açamaz. Çocukluğumu, gençliğimi, hülasa acısıyla, tatlısıyla hayata dair en önemli günlerimi geçirdiğim, canımdan çok sevdiğim Bingöl’ümüzün her türlü sorunları, eksiklikleri herkesi olduğu kadar beni de üzmekte ve rahatsız etmektedir. Yaşanmış geçmişin beceriksiz, kabiliyetsiz ve güdümlü idarecileriyle kentin nasıl kötü idare edildiğini görüp kayıtsız kalmak duyarlı bir vatandaş-duyarlı bir Bingöllü olarak bana görev düştüğü düşüncesiyle Belediye Başkan adayı oldum. 25 yılını belediyede geçirmiş, belediyenin iciğını-cıcığını bilen, tecrübe ve birikime sahip biri olarak göreve talibim. Aşağı Çarşıda doğdum, Çevlikli’yim. Halen Bingöl Belediyesinde işçi kadrosuyla çalışıyorum. Çeşitli tarihlerde Bingöl Spor kulüp başkanlığı ve yöneticiliği yaptım. Bingöl’ün geleneksel değerlerine inançla bağlıyım ve şehrimi bu geleneksel değerlerle seviyor, içinde bulunduğu durumu hak etmediğini düşünüyorum. Bu politik ağalığın yağma düzenine karşı koyacak cesaretim Allah’ın izniyle vardır ve siz değerli Bingöl halkıyla birlikte Bingöllümüzü fabrika ayarlarına döndürmeye hazırım” ifadelerini kullandı.

“YA ÇÖZÜM BULACAKSIN! YA ÇÖZÜM OLACAKSIN”

Bingöl’e dair sorunları samimiyet ve adanmışlık dairesinde çözülebileceğine olan inancının tam olduğunu vurgulayan Varolgüneş, “Bingöl’e dair sorun addettiğim her şeyin samimiyet ve adanmışlık dairesinde çözülebileceğine olan inancım tamdır. Ya Çözüm bulacaksın! Ya Çözüm Olacaksın! Şiarınca, Sizlerin dertleri ile dertlenmek, Farklılıkları ile güzelleşen küçük bir Anadolu’ya benzettiğim ; Cesur Bingöl’e Kucaklaştırmak, Buluşturmak, Markalaştırmak, Örnek bir İl olsun diye de gece gündüz demeden çalışmak üzere ; İlimizin Belediye başkanlığı için adayım. Hangi siyasi partiyi destekleyecek olurlarsa olsunlar, hemşerilerimin tercihlerine saygı duyduğu mu belirtmek istiyorum. Gerilimden, kaostan, kutuplaşmadan beslenen hiçbir siyasi üslubu meşru görmediğimi de ayrıca ifade ediyorum. Hele ‘Bize oy vermezseniz falancalar kazanır’ demek tam bir politik ahlaksızlıktır. Beka meselemiz vardır ve doğrudur. Devlet, bu ciddi ve hassas konuda gerekli tedbirleri alıp, tehlikeyi bertaraf etmekle mükelleftir. Bu mükellefiyet devletin asli organlarına aittir. Hiç kimse, hiçbir siyasi parti ve ya oluşum demokratik hukuk devletlerinde böyle durumdan vazife çıkaramaz. Vatanperverlik kimsenin tekelinde değildir. BBP olarak bizim ve özelde şahsımın vatanperverliğini ölçecek bir alet henüz icat edilmemiştir. Muhataplarınca bu böyle biline. Bu yüzden sorumlu makamda olanların ve siyasilerin de, milli birlik ve beraberliğimizin pekiştirilmesi yönünde kuşatıcı bir üslup ve gaye birliği içinde olmaları gerekmektedir. Lâkin, Beka konusu iç politikaya malzeme yapılırken; şahit olduğumuz sorumsuz, ayrıştırıcı, kutuplaştırıcı ve ötekileştirici bir dil kullanılması , milletin birliğine zarar vermektedir. Devletin bekası ve milletin bütünlüğü , iç politik hesapların malzemesi ve oy devşirmenin aracı asla olmamalıdır.Belediye Başkanlığına seçilmiş olmam halinde tüm mesuliyet ve sorumluluklarının farkındayım” dedi.

”10 TON İÇE SUYU ÜCRETSİZ OLACAK”

Seçimi kazanması halinde ilk vaadinin hane başı 10 tona kadar içme suyunun ücretsiz olacağını belirten Varolgüneş, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Benim sloganım, Birliğe Doğru, Birlikte Yönetim’dir. Bu itibarla bu görevi bi hakkın yerine getireceğimi, yetim hakkının korunması ve kollanması hususunda farklı bir ses olarak Bingöl Belediyesinde ezber bozacağımı iddia ediyorum. İlk vaadim;7/24 saat hane başı 10 tona kadar içme suyu ücretsiz. Toplu ulaşımda rekabet ve halkta memnuniyet için  ilk altı ayda 25, bir yılda 50 Belediye Otobüsleri devrede olacak.

Hesap soran hesap sorulan şeffaf belediyecilik anlayışını getireceğim. Kişilere değil, Bingöl halkına hesap vereceğim. İmar rantını masaya yatıracağım. Sorumluları yargı önüne çıkartarak mutlaka hesap soracağım. Şerefi bilen bilir. Yaparım dedim mi? Yaparım. Belediyecilik benim işim. Belediyenin kaynaklarını eşe, dosta, akrabaya, yandaşa değil, yerinde halkın yararına kullanacağız. Partili olup ta oyunu partisine vermiş ve şimdi kararsız olan; Cumhuriyet Halk Partili, Milliyetçi Hareket Partili, Ak Partili, İyi Partili, Saadet Partili, Demokrat Partili, Demokratik Sol Partili, Büyük Birlik Partili, kim varsa; Bu defa sizlere farklı bir tercih yapmanızı öneriyor; Belediye Başkanlığı ve Belediye Meclisi Üyeliği ve için Oyunuzu Şehit Muhsin Yazıcıoğlu’nun kurucusu olduğu, Büyük Birlik Partisine vermenizi istiyorum. Sizlere sahte cennet tapuları değil, bu Cennet Vatanda insan gibi yaşayacağımız, Doğduğunuz yerde dayanacağınız, başınız dik, karnınız tok, minnetsiz, kaygısız, ezilen horlanan, her seferinde yeni bir umutla seçtikleri tarafından hakkı gasp edilen, hukuku çalınan Anadolu insanının hoşgörü ve sevgi ile muamele göreceği insanca yaşayabileceği bir şehir vaat ediyorum. Ümitsizliğe, karamsarlığa yer yok; doğru söyleyeceğiz, dik duracağız, düz yürüyeceğiz! 31 Mart yerel seçimlerde BBP olarak hazırız ve varız.”

Bingölkenthaber

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat