SON DAKİKA

“Saray Mahallesindeki Metruk Yapılar Yıkılmalı!”

Bu haber 11 Mart 2019 - 15:18 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Saray Mahallesinde ciddi çalışmalar yapan Muhtar Ali Turan, mahallelerindeki metruk yapıların yıkılmasını istedi. Muhtar Turan, en büyük hedefinin Kentsel Dönüşüm olduğunu söyledi.

Saray Mahallesinde 3 dönem muhtarlık yapan Ali Turan, mahallesi için çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Muhtar Turan, 250 dairenin tapu sorununu çözerek mahalle sakini rahata kavuşturdu. Yine bazı konutların tapularında bulunan Orman Şerhini kaldırıp mahallesi için ciddi çalışmalar yürüttü. Muhtar Turan, mahallesine 4 park kazandırarak DSİ parkına giden yolu Arnavut taşı ile döşetti. Bir siyasetçi gibi çalışan muhtar Turan’ın en büyük hedefi Kentsel Dönüşüm.

“METRUK YAPILARIN YIKILMASI GEREKİYOR”

Yaklaşık 40 Binanın yıkılmanın eşliğinde olduğunu ve bunların 9 tanesinin tamamen boşaldığını belirten Saray Mahallesi Muhtarı Ali Turan, çocukların ve gençlerin metruk yapıları kötü amaçla kullanmasının önüne geçilmesi gerektiğini söyledi. Muhtar Turan, “Mahallemiz 1971 depreminin izlerini taşıyor. Bu mahallemizde yaklaşık 40 bina yıkılma aşamasına geldi. Tabi bunu fark eden mahalle sakinleri binaları boşaltmaya başladı. Şuan için 9 bina neredeyse tamamen boşaldı. Diğer binaları ise kısmi boşalmalar var. Tamamen boşalan binalarda gece geç vakitlerde çocukların seslerinin gelmesi bizleri üzüyor. Binaları kötü amaçla kullanmalarının önüne geçmemiz gerekiyor” dedi.

“KENTSEL DÖNÜŞÜM VE TİCARİ ALAN İSTİYORUZ”

1971 depreminin izlerini ve taşıyan mahallemizde daha sonra kooperatif olarak yapılan 60, 75 ve 100 metrekarelik binaların miadını doldurduğunu belirten mahalle muhtarı Ali Turan, mahallelerinin Bingöl’ün en eski yapılardan oluştuğunu söyledi. “Mahallelerinin gelişmekte olduğu için ticari alana ihtiyaç olduğunu ve kentsel dönüşüm ile yeni bir yaşam alanı oluşturulmasını talep etti.

“KAT SAYISININ ARTMASI MÜTAAHHİTLERİ TEŞVİK EDER”

Saray Mahallesindeki yapılar için 5 kat izni olduğunu belirten muhtar Turan, “mahallelerinin eski yapılarla bugünlere gelmesinin en önemli nedenlerinden biri de kat sayısının düşük olmasıdır. Bir müteahhidin mahallemizdeki binaları yeniden yapmaya kalkışması kendisi için zarardır ve mahallemizde yapı yapamıyorlar. Kat sayısının artması müteahhitleri teşvik ederek en kısa zamanda eski yapıların yıkılıp yeniden yapılması için bir fırsat olur” dedi.

“TAPULARI ÇIKARDIK, ORMAN ŞERHİNİ KALDIRDIK”

Temel Yapı Kooperatifinde 250 dairenin tapularını çıkarmak için büyük bir mücadele verdiğini ve tapuları çıkardığını söyleyen Muhtar Turan, “Selim Atala Camisi civarında bulunan yapıların tapularında Orman şerhi vardı ve yine ciddi uğraşlarla şerhileri kaldırıp vatandaşlarımızı rahata kavuşturduk.” dedi.

Bingölsürmanşet

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat