SON DAKİKA

Çarşı ve Mahalle Bekçileri Göreve Başladı

Bu haber 11 Mart 2019 - 15:16 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Vali Kadir Ekinci, İl Emniyet Müdürlüğünce düzenlenen ‘Çarşı ve Mahalle Bekçilerinin Göreve Başlama Programı’na katıldı.

İntibak eğitimlerini tamamlayan 70 Çarşı ve Mahalle Bekçisi için İl Emniyet Müdürlüğü Konferans Salonunda gerçekleşen programa Vali Ekinci’nin yanı sıra, İl Emniyet Müdürü Metin Akay, İl Jandarma Komutanı Albay Mevlüt Dirim, Emniyet Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri ve yeni göreve başlayan Çarşı ve Mahalle Bekçileri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programın açış ve selamlama konuşmasını yapan İl Emniyet Müdürü Metin Akay konuşmasında şunları söyledi:

‘İlimize tahsis edilen Çarşı ve Mahalle Bekçilerine ait 75 kadronun 70’i bugün göreve başlıyor. Kolluk kuvvetlerimize destek amaçlı olarak bu kadroların ilimize ve ülkemize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.

Hepinize yeni görevlerinizde başarılar diliyorum. Hepiniz Bingöl Emniyet Müdürlüğünün birer neferi olarak görev yapacaksınız. Gece gündüz demeden, mesai mefhumu gözetmeden bu milletin ve devletin bekası, toplumun huzur ve güveni için hizmet vereceksiniz. Vatan, millet ve insan sevgisini esas alarak gerçekleştireceğiniz bu kutsal görevinizde sizlere başarılar diliyorum” dedi.

Daha sonra göreve yeni başlayan Çarşı ve Mahalle Bekçilerine hitaben yaptığı konuşmada Vali Kadir Ekinci ise şunları söyledi:

‘Emniyet Teşkilatımız köklü ve tarihi birikimiyle güçlü bir teşkilattır. Bu teşkilata mensubiyet başlı başına büyük bir gurur kaynağıdır. İçişleri Bakanlığımızın yeni politikasıyla sizler de artık bu büyük teşkilatın birer ferdi olarak çalışacaksınız. Onun için sizlerden hassasiyet, özveri ve fedakarlık içerisinde hizmetler bekliyoruz. Görevlerinizi, hukuk formasyonu içinde, hakkıyla yerine getirmenin bilinci içinde olmanızı bekliyoruz.

Emniyet teşkilatımız birçok şehit ve gazi veren bir teşkilatımızdır. Biliyorsunuz Şehitlik ve gazilik rütbesi bizim inanç umdelerimizde rütbelerin en üstünüdür. Dolayısıyla bu rütbeleri edinmiş teşkilat mensuplarıyla yan yana, omuz omuza görev yapmanın kurumsal bilinci ve sorumluluğu içinde olacağınızdan şüphemiz yoktur.

Bizler daima yanınızda olacağız. Sizlere verilen görevleri yürütürken tüm birimlerle iş birliği içerisinde olacak ve daima destek alacaksınız. Aynı fedakarlığı ve gayreti sizlerin de göstereceğinden en ufak bir şüphemiz yoktur. Vazife başında iken kendi güvenliğinizi hiçbir zaman ihmal etmeyin ama vatandaşımızın huzur ve güvenliğini sağlamak için vazifeye atılmaktan da imtina etmeyin, cesaretinizi ve inancınızı kaybetmeyin. Aldığınız eğitim ve terbiye neticesinde üstün bir görev anlayışı ile vatandaşımıza bu güveni verin, insanımız sizinle gurur duysun. İnsanımızla gönül köprüleri kurarak vazifenizi ifa edin. İnsanımızın canını ve malını aziz bilin.

Öğrenmekten utanmayın, çekinmeyin. Tecrübeli büyüklerinizin, rütbelilerin  meslek tecrübelerinden istifade edin. Bizler, ‘beşikten mezara kadar ilim tahsil etme’ kültüründen geliyoruz.

Fedakârlıkla, özveriyle, gayretle milletin ve devletin bekası için çalışan bu teşkilata hoş geldiniz. İnşallah sizlerle birlikte Bingöl’ümüzün huzur ve güveni daha da artacaktır. Allah hayırlı ve mübarek etsin.”

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat