SON DAKİKA

Vali Ekinci’den 8 Mart Mesajı

Bu haber 08 Mart 2019 - 6:59 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bingöl Valisi Kadir Ekinci ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ dolayıısyla bir mesaj yayımladı.

Vali Ekinci, yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi:

“Ait olduğumuz kültür ve medeniyet dünyası kadınlarımızı, analarımız, bacılarımız, kızlarımız ve eşlerimiz olarak görmeyi; şefkatin, fedakarlığın, ahlakın, huzur ve sükunetin sembolü olarak bilmeyi öğretmiştir.

‘Cennet anaların ayakları altındadır’ anlayışı ile inancımızda ve kadim geleneklerimizde çok saygın bir yeri bulunan kadınlarımız, bir yandan sevgi, emek ve vefanın bir yandan da bilgeliğin ve hikemiliğin simgesi olarak huzurlu ve sağlıklı bir toplumun mimarlarıdırlar.         

Eğitimin başladığı ailenin temel taşı kadındır, kadınlar insanlığın ilk öğretmenidirler. Bir anne olarak kadının bıraktığı boşluğu dolduracak pek az alternatif vardır, hatta yoktur. Dolayısıyla, Kadın mutlu ve huzurlu ise aile, aile mutlu ve huzurlu ise yeni nesiller ve toplum da mutlu ve huzurlu olacaktır.         

Kadınlarımız, değerlerimizin temsilcisi, taşıyıcısı ve koruyucusudurlar. Kadınlarımızın sosyal ve siyasal hayatta, eşleri, kardeşleri, babaları ile birlikte daha ileri konumlarda yer almalarının olumlu sonuçları yetiştirdikleri nesillere de yansıyacak ve aziz milletimiz ‘gül alıp gül satan, gülden terazi tutan, gülü gülle tartan’ medeniyetin hayat muştulayan altın sayfaları ile yeniden buluşacaktır.         

Karşılıksız sevgiyi ve paylaşmayı kendilerinden öğrendiğimiz kadınlarımıza yönelik her türlü şiddetin, ayrımcılığın ve istismarın karşısında olduğumuz gibi bundan sonra da olmaya devam edeceğiz. Kadına yönelik şiddet ‘insanlık’tan nasip almamış olmaktır. Tek bir mazlumun ahının dahi arşı titretmeye yeteceğine inanan insanlar olarak kadına şiddet konusunda asla sessiz ve tepkisiz kalmayacağız.         

Kadınlarımızın hayatın her alanında etkin bir şekilde yer almalarını, aileden topluma, maddi ve manevi tüm alanlarda katma değer üretmelerini ve yarınlarımızın anne şefkat ve merhameti ile şekillenmesini istiyoruz. Bu yolda daima kadınlarımızın yanında ve destekçileri olmaya çalışacağız.  

Bu duygu ve düşüncelerle; tarih boyunca milletimizin birlik ve beraberliği, istiklal ve istikbali için şehit olan tüm kadınlarımızı hayır ve şükranla yad ediyorum. Başta şehit anneleri ve şehit eşleri olmak üzere tüm kadınlarımızın ‘Dünya Kadınlar Günü’ nü tebrik ediyorum.”

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat