SON DAKİKA

“Ailenin Temel Taşı Kadındır”

Bu haber 08 Mart 2019 - 11:26 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Vali Kadir Ekinci, KADEM Bingöl Şubesinin ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ münasebetiyle düzenlediği kahvaltı programında ‘Özel Çocuklarımızın Anneleri’ ile bir araya geldi. Burada konuşan Vali Ekinci; “Eğitimin başladığı ailenin temel taşı kadındır.” dedi.

Özel bir işletmede düzenlenen programa Vali Kadir Ekinci ve eşi Tuba Ekinci’nin yanı sıra AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz, Bingöl Milletvekili Feyzi Berdibek, Kadem İl Temsilcisi Gülsüm Değişman, İl Müftüsü Muharrem Genç, Kadem üyeleri ve ‘Özel Çocuklarımızın Anneleri’ katıldı.

Programın açış ve selamlama konuşmasını yapan KADEM İl Temsilcisi Gülsüm Değişman, ‘Bu özel günde özel misafirlerimizle birlikte olmanın gururunu yaşıyoruz’ dedi.

Daha sonra yaptıkları konuşmada Vali Kadir Ekinci ise şunları söyledi:

‘Ait olduğumuz inanç dünyası kadınlarımızı, analarımız, bacılarımız, kızlarımız ve eşlerimiz olarak görmeyi; şefkatin ve fedakarlığın sembolü olarak bilmeyi öğretmiştir.

‘Cennet anaların ayakları altındadır’ mukaddes ölçüsü ile bizler kadimden bu yana kadınlarımızı muhterem ve mükerrem biliyoruz. Çünkü kadınlarımız sevgi, emek ve vefanın simgesi olarak huzurlu ve sağlıklı bir toplumun mimarlarıdırlar.

Eğitimin başladığı ailenin temel taşı kadındır, kadınlar insanlığın ilk öğretmenidirler. Bir anne olarak kadının bıraktığı boşluğu dolduracak pek az alternatif vardır, hatta yoktur. Dolayısıyla, Kadın mutlu ve huzurlu ise aile, aile mutlu ve huzurlu ise yeni nesiller ve toplum da mutlu ve huzurlu olacaktır.

Kadınlarımızı, değerlerimizin temsilcisi, taşıyıcısı ve koruyucusu olarak görüyoruz.

Karşılıksız sevgiyi ve paylaşmayı kendilerinden öğrendiğimiz kadınlarımıza yönelik her türlü şiddetin, ayrımcılığın ve istismarın karşısında olduğumuz gibi bundan sonra da olmaya devam edeceğiz. Kadına yönelik şiddet ‘insanlık’tan nasip almamış olmaktır. Tek bir mazlumun ahının dahi arşı titretmeye yeteceğine inanan insanlar olarak kadına şiddet konusunda asla sessiz ve tepkisiz kalmayacağız.

Bugün ‘‘Özel Çocuklarımızın Anneleri’ ile bir arada olmanın mutluluğunu yaşadık. Annelerimize emeklerinden dolayı teşekkür ediyor, hürmetlerimi sunuyorum. KADEM İl temsilciliğine de bu anlamlı organizasyon için teşekkür ediyorum.

Bu ülkenin hem kadınlarına hem de erkeklerine birlikte ihtiyacımız var. Rabbü-l alemin bir olmayı, birlikte olmayı ve birlikte güçlü olmayı hepimize nasip etsin.         

Bu duygu ve düşüncelerle; tarih boyunca milletimizin birlik ve beraberliği, istiklal ve istikbali için şehit olan tüm kadınlarımızı hayır ve şükranla yad ediyorum. Başta şehit anneleri ve şehit eşleri olmak üzere tüm kadınlarımızın ‘Dünya Kadınlar Günü’ nü tebrik ediyorum’ dedi.

Son olarak konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz ise şunları söyledi:

‘Bugün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü. Öncelikle ‘Kadınlar Günü’nüzü tebrik ediyorum.

Kadınlar günü sadece kadınlarla ilgili bir gün değil, aslında tüm insanlıkla ilgili bir gün. Kadınıyla erkeğiyle hep beraber insanlık ailesini oluşturuyoruz. Malum toplumun yarısı kadın yarısı erkek. Hz. Adem ve Hz. Havva’dan beri kadın ve erkek insanlığın iki ayrılmaz unsuru, elmanın iki yarısı gibi olagelmişlerdir. Bir toplumun huzur bulması, gelişmesi ve kalkınması için kadını ile erkeği ile insanların statüsünün yükselmesi, bir adaletin oluşması gerekiyor. Güçlünün güçsüzü ezdiği bir ortam değil, herkese hak ettiğinin verildiği bir ortam gerekiyor. Bu da Adalet demek zaten.  

Değerli arkadaşlar son 16 yılda Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde bu konuda çok önemli mesafeler aldık. Yasalarımızda değişiklikler yaptık. Anayasamıza ‘kadınlarla ilgili pozitif ayrımcılık’ ibaresi konuldu bu dönemde. Buna bağlı olarak kadınlarımız hayatın sosyal, siyasal,  eğitim gibi birçok alanında önemli mesafeler aldılar…’

Programın son kısmında, Tuba Ekinci ile birlikte ‘Özel Çocukların Anneleri’ne ait masaları tek tek ziyaret eden Vali Ekinci, aileler ile tanışıp sohbet etti, sorunlarını ve taleplerini dinledi.

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat