SON DAKİKA

Satıcı: “Ortak Bir Vizyon Oluşturulmalı”

Bu haber 07 Mart 2019 - 10:28 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kadın Kolları il Başkanı İlksen Satıcı 8 Mart Dünya kadınlar günü nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada; “kadınlar gününü ülkemizde farklı alanlarda ve her platformda toplumsal cinsiyet eşitsizliğini ve sosyal adaletsizliğin önüne geçilmesi için yeni politikalar üretilmesini katkı sağlamaya yönelik ortak bir vizyon oluşturulması hedeflenmelidir” ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kadın Kolları il Başkanı İlksen Satıcı 8 Mart Dünya kadınlar günü nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada, Toplum olarak kadına yönelik şiddet ve benzeri, insan onurunu zedeleyen her türlü haksızlığa karşı demokrasi ve adaletle mücadele etmemiz gerektiğini vurguladı. Satıcı; Uluslararası  sözleşmelere ve ulusal düzeyde takip edilen politikalara rağmen kadınlar dünyanın her yerinde şiddete ve ayrımcılığa uğramakta; siyasette, karar mekanizmalarında ekonomide, eğitimde erkeğe göre ikincil konumda kalmaya devam etmekte; medyada ve reklam dünyasında cinsel bir obje olarak kullanılıp istismar edilmekte; kültürel, siyasal, ideolojik veya dinsel nedenlerden dolayı ayrımcılığa uğramakta ve dışlanmaktadır. Eşitlik kavramı ile kadın erkek arasında hakkaniyetli bir ilişki kurmak isteyen söylemler yasalar önünde eşitliği sağlamışken kadının mağduriyeti halen giderilememiş ve adalet sağlanamamıştır. Bu sebeple artık eşitlik söylemini ötesinde bir yaklaşımı tartışmanın vakti gelmiştir.

‘HER TÜRLÜ ÇABAYI GÖSTERMELİYİZ’

Satıcı sözlerine şöyle devam etti; “Kadınların aile içi ve sosyal rollerinin dengelenmesi adına, kadın hakları ve fırsat eşitliği konusuna toplumda ortak bir bilinç oluşturulmasını sağlamak, kadını insan haklarını gözeterek demokrasinin, hukukun üstünlüğünü ve insan hakları ile temel özgürlüklere saygının geliştirilmesine, 8 Mart dünya kadınlar gününü ülkemizde farklı alanlarda ve her platformda toplumsal cinsiyet eşitsizliğini ve sosyal adaletsizliğin önüne geçilmesi için yeni politikalar üretilmesini katkı sağlamaya yönelik ortak bir vizyon oluşturulması hedeflenmelidir. Kadına yönelik şiddet ve ayrımcılık meselesinde, toplum olarak vicdani ve ahlaki bir adalet anlayışına ve kabulüne ihtiyaç duymaktayız. Daha insan hakları merkezi, yaşanabilir bir dünya için kadının etkinlik alanının güçlendirilmesi, eğitim, istihdam, sağlık, siyaset, hukuk ve benzeri alanlarda fırsat ve olanaklardan eşit düzeyde yararlanması, kadın ve erkeğe verilen hakların, yüklenen sorumlulukların adil bir biçimde dağıtılması son derece önemlidir. Toplum olarak toplumsal cinsiyet adaletini tesis etmede gerekli kavramsal çerçevenin oluşturulması; sosyal, politik ve hukuksal düzenlemelerinin geliştirmesi ve hukuksal düzenlemelerin geliştirilmesi ve zihniyet değişiminin gerçekleştirilmesi için her tür çabayı göstermeliyiz. Erkeğiyle, kadınıyla toplum olarak kadına yönelik şiddet ve benzeri, insan onurunu zedeleyen her türlü haksızlığa karşı demokrasi ve adaletle mücadele etmeliyiz.  Toplumsal barışın kadınla birlikte yaşandığı günlere ulaşmak azmi ve çabasıyla tüm kadılarımızın 8 Mart Dünya kadınlar gününü kutluyorum.”

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat