SON DAKİKA

Kaya: “Adil Düzen Kurmaya Geliyoruz”

Bu haber 07 Mart 2019 - 14:34 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Saadet Partisi Bingöl Belediye Başkan Adayı Ahmet Kaya, Bingöl’de yerel basın mensuplarıyla bir araya gelerek projelerinden bahsetti. Burada konuşan Kaya, 31 Mart seçimlerinin Bingöl için önemli bir milat olduğunu belirterek; “Bozulan standartları düzeltmeye ve adil düzen kurmaya geliyoruz.” dedi.

Türkiye’nin en genç adayları arasında bulunan Saadet Partisi Bingöl Belediye Başkan adayı Ahmet Kaya, Bingöl’de yerel basın mensuplarıyla bir araya geldi. Saadet Partisi Bingöl İl Başkanı Nusrettin Aytunç ve ilçe adaylarının da katıldığı toplantıda konuşan Kaya, özgeçmişini anlatarak başladı. Üniversite yıllarının başından beri daha iyi bir dünyada yaşamak için mücadele etmenin önemini kavrayarak çeşitli çalışmalar yaptığını belirten Kaya, Şu an da AGD-MGV’de Üniversite Komisyonundan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüttüğünü söyledi.

Saadet Partisi Bingöl Belediye Başkan adayı Ahmet Kaya, yaptığı açıklamada; “Memleketimi seviyorum ve memleketime hizmet etmekten şeref duyuyorum. Bu sebeple 31 Mart seçimlerinde Bingöl’ümüzde bir şeyleri değiştirmek için aday oldum. Seçimler için genel merkezimizin belirlemiş olduğu slogan ve anlayışımızdan bahsetmek istiyorum. Aylardır genel merkezimiz tarafından yapılan anketler, kamuoyu yoklaması ve değerlendirmeler sonucu ortaya çıkan ‘dürüstlük’ kavramını aynı zamanda adaylara ve yönetimlere de uyarlayarak kampanyamızın sloganı oluşturuldu. ‘Dürüst Başkan, Dürüst Yönetim’ vatandaşın arzu ettiği başkanın ve yönetimin sahip olması gereken sıfatın ‘dürüstlük’ olması gerektiğini belirtildi. Kampanyamızda yerel yönetimlerde yaşanan adaletsizlik, liyakatsizlik, yolsuzluk, rant ve israf sorununun ancak ‘Dürüst Başkan, Dürüst Yönetim’ ile ortadan kalkacağı vurgusu yapıldı. “ dedi.

“31 MART ÖNEMLİ BİR MİLATTIR”

Kaya sözlerine şöyle devam etti; “Bizler Bingöl’ümüzdeki yaşam kalitesinin yükseltilmesi ve ideal noktaya ulaşmasında ana gücün bu kentin yerel yönetimi olduğunu düşünüyoruz. İyi yönetilen bir şehrin her türlü zorluğu aşmada başarı göstereceğine inanıyoruz. Bingöl için 31 Mart önemli bir milattır. Dürüst bir yönetim anlayışının göreve geleceği, durağanlaşmış bir kentin harekete geçeceği, Belediyeciliği rant makamına dönüştürenlerin sonlanacağı bir tarih. Biz, koltuğun omuzlarımıza ateşten gömlek geçirdiğinin farkındayız. Bu ateşten de cepsiz ceketlerimizle korunacağız. Biz şehrin bütün potansiyelini harekete geçiren, yıkmadan yapan, adil bölüşümden yana olan, kardeşliği temel ilke edinen, ötekileştirmeyen, yaparken farklı fikirlere açık olan bir yönetim anlayışı teklif ediyoruz. Biz rant ekonomisinin yerine yerel kalkınma dinamiklerini harekete geçirecek Bir anlayışı teklif ediyoruz Biz şeffaf ve hesap verilebilir bir belediye anlayışı için birlikte yönetmeyi teklif ediyoruz. Biz çocuğu, genci, yaşlısı, erkeği, kadını ve en önemlisi aile kurumuyla, mahalle kültürünün yeniden hayatın merkezinde olduğu bir belediyecilik teklif ediyoruz. Biz şehri bütüncül bir yaklaşımla ele alan yeni bir hizmet belediyeciliği teklif ediyoruz. Şunu belirtmek isterim ki biz; şeffaf yönetimin tekrar vatandaşımızla buluşacağı, hizmetin her kesime adil bir şekilde götürüleceği, belediye imkân ve olanaklarının yandaş kurum ve kişilere değil, yoksuldan yetimine, yaşlısından gencine eşit paylaşılacağı bir anlayışıyla geliyoruz. Biz toplumun her kesimine inanç, dil, ırk ve etnik ayrımcılığın yapılmadığı, belediyelerin herkesin tekrar ortak payda ve ev niteliğinde çatı kurum olacağı, prestijli belediyelerin müjdesini veriyoruz. “

KAYA, PROJELERİNDEN BAHSETTİ

Kaya Projelerinden de bahsetti; “Bingöl’ümüzde yaşanan en büyük sorunlardan birisi trafik ve ulaşım sorunudur. 1 Nisan’da göreve geldiğimizde trafik sorununu çözüme kavuşturmak için çalışmalarımızı başlatacağız. Bingöl – Muş karayolunun deyim yerindeyse şehrin ortasından geçmesi yüzünden halkımızın yaşadığı sıkıntıları hep birlikte görüyoruz. Şehirlerarası sevkiyat yapan ağır tonajlı araçların da şehiriçi yolculuk yapan hafif araçların da aynı yolu kullanması makül bir durum değildir. Bu sorunun çözüme kavuşması için gerekli alt yapı çalışmasını yaptık, göreve geldiğimiz ilk günden itibaren bu sorunu çözüme kavuşturacağız. İnegöl-Kocaeli örneği. Şehrimizin merkezinde maalesef bir otopark eksikliği var, merkezde yaşayan esnaflarımız, vatandaşlarımız bu sorundan dolayı muzdarip bir halde, en kısa zamanda merkezin ihtiyacını karşılayacak otopark çalışmalarımızı başlatacağız. Yine kentimizin en büyük sorunlarında biri imar yapılanması, geçtiğimiz senelerde Kültür Mahallesinde yaşayan vatandaşlarımızın belediye tarafından mağdur edildiğine hepimiz şahit olduk ve mahalle halkı halen mağdur bir halde, Önce kültür mahallesinde halkımızın sorunlarını çözüme kavuşturarak sonrasında ise işinin ehli mimarlar ile kısa ve uzun vadeli imar planını kentimize kazandıracağız. Böylelikle çarpık kentleşmenin önüne geçeceğiz. Ve buradan şunun sözünü veriyorum. Önümüzdeki günlerde kültür mahallesinde mağdur olan vatandaşlarımızı ziyaret edeceğim. Onlarla sözleşme imzalayacağım ve seçildiğimiz takdirde her ay bir araya gelerek durum değerlendirme toplantıları yapacağım.

‘’KENTSEL DÖNÜŞÜMÜZ RANTSAL DÖNÜŞÜME EVRİLMESİNE İZİN VERMEYECEĞİZ.’’

Proje üreten gençlerimize sahip çıkarak çalışmalarını en rahat bir şekilde yapabilecekleri atölyeler oluşturacağız. Staj yeri bulmakta zorlanan üniversiteli gençlere staj havuzları oluşturarak bu sorunu ortadan kaldıracağız. Kültürel ve mesleki geziler için bütçe ve imkan oluşturulacaktır. Türkiye’nin en kaliteli balı olan Bingöl balını tüm Türkiye’ye tanıtacağız ve satışlarını arttıracağız. Şehiriçi ulaşımda tekelleşmenin önüne geçerek hizmet kalitesini arttıracağız.(Devlet hastanesine heryerden doğrudan ulaşım sağlayacağız) Eksikliğini hissettiğimiz ferah bir kent meydanını Bingölümüze kazandıracağız. Halk ekmek fabrikası ile daha ucuz ve kaliteli bir hizmet vermiş olacağız. Aşevi; şehrimizde eğer ki biz sıcak yatağımıza tok bir şekilde girdiğimizde bir vatandaşımız bile aç yatıyorsa burada vebal hissederiz. Bingöl’ümüzün bir diğer sorunu da kentin sosyal yaşam alanlarının olmaması, halkımızın rahat bir şekilde çocuklarıyla vakit geçirebilecekleri, rahat bir nefes alacağı sosyal yaşam alanları oluşturacağız. Yürüyüş yolları, Çapakçur köprüsünün ve derenin ıslahını 1 sene içerisinde bitireceğiz. Oraya sosyal alanlar kuracağız. Bu projeleri hesaplarken kısa orta ve uzun ölçekte olmak üzere 3’e ayırdır. Hedeflerimiz şu şekildedir. İlk 6 ayda Bingöl halkı değişimi fark edecek, ilk 1 yılda tüm Türkiye Bingöl’ün farkına varacak, ilk 5 yılda ise artık Bingöl refah seviyesi yüksek ve taklid edilen bir şehir haline gelecektir.

“ADİL DÜZEN KURMAYA GELİYORUZ.”

Biz vatandaşımızın saadet ve huzuru için kadim şehir anlayışının yeniden inşa etmek istiyoruz. Biz bugün yaşayanların hakkını korumanın yanı sıra dün yaşayanların bize emanet ettikleri değerlere sahip çıkan ve koruyan yarın yaşayacak olanların hakkını da baş tacı eden bir şehircilik anlayışı ile geliyoruz. Bize miras kalan değerleri korumayı başaramaz isek Hizmet götürdüğümüz insanımıza hak ettiği hizmetin verilemeyeceğini biliyoruz. Biz yarınki nesillerin hak ve hukukunu gözetmeyen bir şehircilik anlayışının bugüne de huzur getiremeyeceğine inanıyoruz. Sosyal sınıf farklılığına bakmadan Bingöl’ümüzün merkezinde ya da çeperinde nerede olursa olsun eşit şekilde hizmet alması gerektiğine inanıyoruz Biz belediyecilikte tıpkı daha önce yaptığımız gibi bozulan standartları düzeltmeye ve adil düzen kurmaya geliyoruz.”

sperrmuellberlin.org

abu dhabi prostitutes berlinintim seks hikayeleri sex hikayeleri sex izle sikiş paply.org

Samsun araç kiralama Samsun evden eve nakliyat